18.10.2017. 20:46

Starta piecinieki:Neptunas: Ārmsteds, Seibutis, Butkevičs, Žeļonis, PalasiosVentspils: Ubila, Šķēle, Hamiltons, Gulbis, Juciks

Spēles ievadā sveicienu saviem bijušajiem komandas biedriem nodeva Edgars Žeļonis, raidot grozā trīs punktu metienu un atklājot spēles rezultātu. Pēc pirmajiem pieciem lietuviešu gūtajiem punktiem, kurzemnieki atbildēja ar pieciem punktiem savā izpildījumā, bet ātri Latvijas vicečempioni atkal nonāca iedzinējos. Pirmās ceturtdaļās vidū Māris Gulbis ar elegantu caurgājienu guva divus punktus un samazināja viesu komandas deficītu, rezultāts 7:10. Nepilnas trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām Bleiks Hamiltons izvirzīja minimālā vadībā ventspilniekus, bet to noturēt Kurzemes komandai neizdevās, ātri pie pārsvara atkal tiekot "Neptunas" basketbolistiem. Ceturkšņa beigu daļā vairākkārt precīzs bija Laimonis Kiseļus, bet ventspilniekiem no tālās distances bumbu grozā raidīja Emanuels Ubila. Rezultātā pēc spēlētām desmit minūtēm "Neptunas" atradās vadībā ar 24:22.

Otrās ceturtdaļas sākumā laukumā dominēja Klaipēdas komanda, pēc ceturtdaļu pārtraukuma spēlē atgriežoties ar astoņiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Roberta Štelmahera komandas pakaļdzīšanos uzsāka amerikānis Maiks Bruševics, ātrajā uzbrukumā realizējot trīs punktu gājienu. Ceturtdaļas vidū Ingus Jakovičs ar caurgājienu sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam, bet rezultatīvais Bruševics ar trejaci panāca ventspilniekiem pārsvaru - 40:38. Pirmajā puslaikā kurzemnieki kopumā realizēja astoņus trejačus, kas Latvijas komandai deva labas cerības puslaika pārtraukumā doties ar pārsvaru, tomēr pieļautās kļūdas saspēlē ļāva lietuviešiem rezultātu izlīdzināt. Tādējādi pēc nospēlētām 20 minūtēm uz tablo bija līdzsvars - 48:48.

Otrā puslaika ievadā "Ventspils" vairākkārt iekrita uz pretinieku ātrajām pārejām uzbrukumā, tāpat punkti tika zaudēti neatbloķējot Huanu Palasio groza apakšā. Spēles trešās ceturtdaļas vidū Aigara Šķēles trīs punktu metiens samazināja starpību līdz diviem punktiem. Neskatoties uz to, ka ventspilnieki turpināja spēles protokolā pierakstīties ar kļūdām, rezultāta starpība nekļuva tik liela, lai izslēgtu viesus no cīņas par uzvaru. Trešo ceturtdaļu ar trīs punktu metienu pāri pretspēlētāja rokām noslēgt izdevās lietuviešu veterānam Tomasam Delininkaitim, panākot rezultātu 70:64.

Noslēdzošo ceturksni ar rezultatīvām darbībām iesāka "Ventspils" komandas leģionāri, bet arī Lietuvas komanda atbildēja ar punktu guvumiem, saglabājot starpību piecu līdz sešu punktu robežās. Četras ar pusi minūtes līdz spēles pamatlaika noslēgumam Gulbis ar metienu no groza apakšas panāca -4 viesiem, savukārt brīdi vēlāk Emanuels Ubila caurgājienā samazināja starpību līdz viena metiena tiesai. Divas minūtes līdz mača noslēgumam rezultāts bija 76:78, raugoties no ventspilnieku pozīcijām.

Sākoties pēdējai minūtei Renalds Seibutis bija rezultatīvs caurgājienā, bet Ubila atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem. Palasio ar pustālo metienu atjaunoja mājiniekiem divu grozu pārsvaru, bet "Ventspils" komandai palika 45 sekundes, lai atspēlētos. Tomēr traģikomisks izrādījās Hamiltona mēģinājums pieprasīt minūtes pārtraukumu pēc tam, kad amerikāņu debitantam neizdevās ievadīt bumbu spēlē izmetot autu. Tādējādi "Ventspils" kļūdu skaits šajā mačā sasniedza 24., kas ir krietni par daudz lai cerētu uz panākumu. Mindaugs Gridžūns ar trīs punktu metienu pielika punktu spēlei, kas noslēdzās ar 87:80.

"Ventspils" sastāvā šajā mačā rezultatīvākie bija amerikāņu leģionāri. Emanuels Ubila atzīmējās ar 17 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Bleika Hamiltona rēķinā 15 punkti un sešas izcīnītas bumbas zem sava groza. Uzvarētāju rindās Mindaugs Gridžūns guva 18 punktus.

"Neptūnas" - "Ventspils" 87:80 (24:22:, 24:26, 22:16, 17:16)Neptūnas: Gridžūns 18, Žeļonis 14, Delininkaitis 14, Palasios 13, Seibutis 10, Butkevičs 7, Kiseļus 7, Ārmsteds 4, GaldiksVentspils: Ubila 17, Hamiltons 15, Bruševics 14, Šķēle 12, Juciks 10, Jakovičs 6, Gulbis 4, Zaķis 2

Izmantotie resursi:championsleague.basketball