05.10.2016. 20:41

Ventspils: Dīns, Lomažs, Kuksiks, Gražulis, ZaķisBarons: Zonne, Geks, Dārgais, Freimanis, Jogela

Mārtiņa Gulbja trenētie vīri, neraugoties uz pretinieku augumu pārsvaru, spēli iesāka ļoti sparīgi, 10 minūšu laikā Ventspils grozā salādējot 22 punktus. Četri spēlētāji – Geks, Freimanis, Mediss un Dārgais – trāpīja no trīspunktu metienu līnijas, ilgu laiku turoties ventspilniekiem blakus vai nelielā attālumā (14:14, 26:22).

Puslaika turpinājumā mājinieki gana sekmīgi izmantoja savas priekšrocības soda laukumā, regulāri savācot atlēkušās bumbas uzbrukumā (pēc 20 nospēlētām minūtēm 8-2) un gūstot otrās iespējas punktus (9-0). “Baroni” spēja atbildēt ar vairākiem ātrajiem izrāvieniem, turklāt paši nospēlēja samērā disciplinēti, tādēļ pārtraukumā Ventspils devās tikai ar astoņu punktu pārsvaru – 42:34. Uzbrukumā perfektu puslaiku aizvadīja Aigars Šķēle, sametot 10 punktus (2p 3/3, 3p 1/1, 1p 1/1).

“Baroniem” trešajā ceturtdaļā izdevās vēl viena tālmetienu zalve. Tāpat kā pirmajā ceturtdaļā, tā sastāvēja no četriem precīziem mēģinājumiem, šoreiz izceļoties Salvim Mētram, Dāvim Gekam un Dāvim Zonnem (divreiz). Viesi uz brīdi pārņēma vadību (48:50), bet vēlāk Zonne juniors panāca neizšķirtu – 55:55. Pusstundas izskaņā Zaķis un Gražulis atjaunoja nelielu pārsvaru Ventspilij – 58:55.

Cīņas pēdējās desmit minūtēs “baronu” sekmes perimetrā apsīka, kamēr ventspilnieki pārslēdza ātrumus. Andrejs Gražulis, Aigars Šķēle, Rihards Kuksiks un Artis Ate salādēja septiņas tālās bumbas, 84 sekundes pirms finālsvilpes noslēdzot 37:15 izrāvienu – 95:70. Minētais četrinieks iemeta 10 no 10 tālmetieniem!