05.10.2013. 18:48
Šodien Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā pie uzvarām tika "Ventspils", "Liepājas/Triobet" un "Valmieras" basketbolisti. Baltijas čempions "Ventspils" savā laukumā ar 75:66 pārspēja jēkabpiliešus, "Liepāja/Triobet" ar minimālo 75:74 uzveica "Turības" komandu, savukārt valmierieši izbraukumā ar 79:67 pārspēja "Jūrmala/Fēniksu".

Pirmo ceturtdaļu komandas sāka piesardzīgi, veiksmīgāk spēlējot aizsardzībā, nevis uzbrukumā. Jau pirmajās minūtēs ventspilnieki izvirzījās vadībā ar 6:2 un līdzīgu pārsvaru nosargāja arī līdz ceturkšņa beigām.

Otrās ceturtdaļas sākumā ventspilnieki savu pārsvaru palielināja līdz pat divciparu skaitlim, tomēr tad beidzot atguvās arī Jēkabpils kluba basketbolisti. Edgara Tetera vadītā komanda pēc lielākas ofensīvas spēja laukuma saimniekiem pietuvoties viena metiena attālumā, tomēr puslaika izskaņā Ventspils basketbolisti spēja sakoncentrēties un pārtraukumā devās pie +4 (33:29).

Trešā ceturkšņa ievadā Roberta Štelmahera vadītā komanda atkal palielināja atrāvienu, šoreiz līdz +9 (48:39), tomēr viesi kārtējo reizi prata atgūties un pievilkt klāt. Pēdējo ceturtdaļu ventspilnieki sāka ar piecu punktu vadību (53:48).

Pēdējā ceturksnī uz jēkabpiliešu mēģinājumiem izlīdzināt rezultātu ventspilnieki allaž spēja atbildēt ar prettriecieniem, tādējādi noturot viesus puslīdz drošā attālumā, savukārt spēles izskaņā panākot pat +9 (75:66).

Liepājā vietējā "Liepāja/Triobet" komanda uzņēma "Turības" basketbolistus. Uvja Helmaņa vadītajiem basketbolistiem radās zināmas grūtības ar viesu apturēšanu – pirmo ceturksni "Turības" studenti uzvarēja ar 23:18, bet puslaiku noslēdza pat ar +10 (36:26).

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki ķērās pie atspēlēšanās, 10 minūšu laikā pietuvojoties līdz -2 (51:53). Mača liktenis izšķīrās ceturtajā ceturksnī, kurā nedaudz labāki atkal bija liepājnieki, visā spēlē uzvarot ar viena punktu pārsvaru (75:74).

LBL bronzas medaļu īpašniece "Valmiera" viesojās Jūrmalā, kur spēkojās ar Aināra Zvirgzdiņa vadīto "Jūrmala/Fēniksu". Mačs izvērtās gana sīvs, pēc pirmajām 10 minūtēm mājiniekiem esot nelielā vadībā (22:20), bet puslaika pārtraukumā ar +3 devās jau valmierieši (41:38). Viesi spēja būt priekšā, lielā mērā pateicoties saspēles vadītāja Raimonda Gabrāna rezultativitātei – aizsarga kontā jau 18 punkti pēc pirmā puslaika.

Arī trešā ceturdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, laukuma saimniekiem spējot nedaudz samazināt rezultāta starpību, tomēr pirms izšķirošajām 10 minūtēm priekšā joprojām bija viesi (56:55). Ceturto ceturksni lieliski sāka valmierieši, pēc 11:4 izrāviena nonākot jau drošākā vadībā un noslēdzot šo spēli ar uzvaru 79:67. Viens no galvenajiem panākuma kaldinātājiem bija Gabrāns ar 27 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.