10.01.2017. 20:37

Ventspils: Dīns, Kempbels, Janičenoks, Žeļonis, ZaķisASVEL: Hodžs, Sī, Dragovičs, Lengs, Vatkinss

Spēli veiksmīgāk izdevās uzsākt viesiem no Francijas. Piecus punktus pēc kārtas guva serbs Nikola Dragovičs - vispirms noslēdzot caurgājienu, bet pēc Villija Dīna kļūdas piespēlē arī realizēja tālmetienu. Tiesa, Dīns ar agresīvu spēli atklāja mājnieku rēķinu. Abu komandu spēlētāji salīdzinoši bieži kļūdījās, atdodot bumbu pretiniekam. Veiksmīgāk šīs situācijas izmantot izdevās viesiem - pēc Valtera Hodža divpunktu metiena rezultāts kļuva 6:12 ventspilniekiem par sliktu.

Agresīvi turpināja spēlēt Dīns, meklējot iespējas doties caurgājienos, taču ''Ventspils'' komandai pagalam nesekmējās ar metieniem no tālās distances. Minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām pirmo tālmetienu mačā savas komandas rindās trāpīja Šķēle. Vairākkārt veiksmīgi savu auguma pārsvaru pret pretspēlētājiem izmantoja francūzis Amine Noā, bet pēc precīza Janičenoka pustālā metiena pirmais spēles ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 17:21 viesu labā.

Otro ceturtdaļu ar precīziem soda metieniem iesāka Janičenoks, pievelkot rezultātu līdz -2. Tomēr Noā, Uters un Hodžs ar individuālām sekmēm spēja atjaunot spēles gaitā pazaudēto astoņu punktu handikapu. Ceturtdaļas vidū divus trejačus pēc kārtas trāpīja Māris Ziediņš, panākot 27:32. Produktīvu sniegumu laukumā demonstrēja lietuviešu leģionārs Edgars Žeļonis, kurš izcēlās ar ļoti skaistu danku pēc Dīna piespēles.

Bandža Sī ar tālmetienu atjaunoja +8 pārsvaru savai komandai, bet Kempbels ar soda metieniem samazināja starpību. Precīzs no soda līnijas bija arī Dragovičs, bet precīzs trīspunktnieks padevās tam pašam Kempbelam. Tomēr pēdējā uzbrukumā ar to pašu atbildēja arī Nelsons, ļaujot Lionas komandai doties puslaika pārtraukumā ar vadību - 44:36.

Trešās ceturtdaļas sākumā četrus punktus pēc kārtas guva Ronalds Zaķis, bet no tālienes precīzi meta Žeļonis. Vatkinss ar soda metieniem nedaudz apturēja ventspilnieku ieskrējienu, taču lieliski turpināja spēlēt Žeļonis, kurš no groza apakšas panāca 45:48. Mājnieki turpināja spēlēt agresīvi, kā rezultātā viesiem bieži nācās stāties uz soda metienu līnijas.

Pirmoreiz precīzs tālmetiens šajā mačā padevās Janičenokam, kurš samazināja starpību jau līdz -2. Pēc lieliskas pikenrola sadarbības ar Dīnu Žeļonis panāca jau neizšķirtu - 52:52! Dragovičs un Uters gan panāca +4, bet ventspilnieki negrasījās padoties - vispirms Zaķis realizēja divus soda metienus, bet Gulbis ar pustālo metienu atjaunoja līdzsvaru rezultātā. Nelsons ar precīziem soda metieniem noslēdza trešo ceturtdaļu. Mājniekiem minimāls deficīts - 56:58.

Noslēdzošo ceturtdaļu ar precīzu pusāķa metienu iesāka Zaķis, kurš pēc tam arī pārķēra bumbu aizardzībā, tiesa, ātrajā pretuzbrukumā Ingus Jakoviča metienu efektīgi bloķēja Nelsons. Aigars Šķēle ar caurgājienu pirmoreiz spēlē izvirzīja vadībā ''Ventspili'', viņam ar tālmetienu piebalsoja Jakovičs - nu jau 63:58 par labu mājniekiem. Pēc tam, esot uz viļņa, ventspilnieki gan sasteidza pāris uzbrukumus - kļūdījās Gulbis un arī Kempbels, pēc kura kļūdas piespēlē Hodžs panāca 63:65, samazinot rezultāta starpību.

Mājniekiem arvien grūtāk sāka klāties uzbrukumā un Dragovičs atjaunoja Lionas vadību, bet tikai uz brīdi, jo jau nākamajā uzbrukumā precīzs bija Zaķis - 69:68. Janičenoks divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām panāca +3. Šo pārsvaru izdevās noturēt, turklāt Dīns un Kempbels realizēja arī soda metienus, pretiniekus tuvāk nepielaižot. Noslēgumā izcīnīta uzvara ar rezultātu 77:72. Lielisku spēli aizvadīja lietuvietis Edgars Žeļonis, kura kontā 16 punkti un spēles skaistākā epizode, efektīgi triecot bumbu grozā no augšas.

Ventspils: Žeļonis 16 (2p 6/7, 6ab), Janičenoks 11 (4rp), Kempbels 11, Zaķis 10, Dīns 9 (7rp), Jakovičs 7, Ziediņš 6 (3p 2/2), Šķēle 5, Gulbis 2; Leimanis.ASVEL: Dragovičs 17, Uters 11 (6ab, 2rp, 2kļ), Hodžs 10, Mehams 10, Noā 7, Nelsons 7 (4rp, 4kļ), Sī 6, Vatkinss 4, Lengs.