21.03.2015. 15:53
SMScredit.lv Latvijas futbola Virslīgas čempionāta otrās spēļu kārtas mačā šodien Ventspils 2. pamatskolas laukumā čempionvienība FK „Ventspils” ar lielām grūtībām ar 2:1 pārspēja FB „Gulbene”.

Ventspilnieki spēli iesāka ļoti apņēmīgi un jau 3. minūtē pēc Ndujes Mujeci ielaušanās soda laukumā un sekojošā centrējuma gulbeniešu vārtos bumbu ar galvu ieraidīja „Ventspils” komandas kapteinis Ģirts Karlsons, kuram šie bija 115. vārti Virslīgas čempionātā – 1:0. Mača sākumā iespēja dubultot mājinieku pārsvaru bija Alanam Siņeļņikovam, tomēr sitienu no diezgan asa leņķa atvairīja „Gulbenes” vārtsargs Alberts Nikoļskis, bet 16. minūtē savu izdevību neizmantoja Jurijs Žigajevs.

Ko neizdarīja laukuma saimnieki, to paveica „Gulbenes” komanda. Labajā flangā augumā raženais viesu kapteinis Jānis Lapss teicami apspēlēja pretinieku, izdarīja centrējumu un Aleksandrs Solovjovs izklupienā raidīja bumbu savas bijušās komandas vārtos – 1:1. Pēc gūtajiem vārtiem gulbenieši kļuva arvien aktīvāki un radīja vēl pāris vārtu gūšanas izdevības. Pirmā puslaika beigu daļā ventspilnieki atkal aktivizējās, tomēr reālus draudus viesu vārtiem nespēja radīt.

Otrā puslaika pašā sākumā pēc Mujeci sitiena no tuvas distances gulbeniešus glāba vārtsargs Nikoļskis. Arī turpinājumā ventspilnieki uzbruka aktīvi un vienā no epizodēm pretinieku soda laukumā labā pozīcijā krita Mujeci, taču galvenais tiesnesis Jevgeņijs Vasjukovs to nenovērtēja ar 11 metru soda sitienu. Puslaika vidū Mujeci vietā laukumā devās Šeiks Diaņs, "Ventspils" pārsvars bumbas kontrolē bija nospiedošs, taču labu izdevību gūt vārtus nebija.

Līdz beidzot 72. minūtē Siņeļņikovs izdarīja labu piespēli soda laukumā, kurā ar galvu teicami nospēlēja Diaņs, atgūstot ventspilniekiem vadību - 2:1. Pēc gūtajiem vārtiem "Ventspils" komanda neapstājās un turpināja veidot uzbrukumus, bet "Gulbene" atbildēja tikai ar vienu asu pretuzbrukumu, kurā līdz sitienam tomēr nenonāca. Mača pēdējā minūtē debiju Virslīgā piedzīvoja 18 gadus vecais "Ventspils" futbolists Anastasijs Mordatenko.

Nākamajās spēlēs „Ventspils” 12. aprīlī viesos tiksies ar Jūrmalas „Spartaku”, bet „Gulbene” tajā pat dienā izbraukumā spēkosies ar BFC „Daugavpils”.

"Ventspils" – "Gulbene" 2:1 (1:1)Vārti: Karlsons 3’, Diaņs 73' – Solovjovs 21’.Brīdinājumi: Lapss 48', Budilovs 66'.Ventspils: Meļņičenko, Barinovs, Kurakins, Jemeļins, Krjauklis, Žigajevs (Mordatenko 90'), Siņeļņikovs, Pauļus, Rugins, Karlsons (C), Mujeci (Diaņs 62').Gulbene: Nikoļskis, Solovjovs, Pavļučenko, Telešs, Jeļkins, Kurma (Keirāns 90'), Volkovs, Ivanovs, Lapss (C), Korabļovs, Budilovs.Galvenais tiesnesis: Jevgeņijs Vasjukovs.