22.06.2014. 20:18
Savu ieilgušo neveiksmju joslu svētdien turpināja Latvijas čempioni Ventspils, kas savā laukumā SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta mačā ar 0:1 (0:1) piekāpās turnīra debitantei Daugavpils.Ventspils...

Ventspils vienība jau kārtējo spēli pēc kārtas demonstrēja neizteiksmīgu sniegumu, kas 39.minūtē ļāva Daugavpils komandai atklāt cīņas rezultātu, izceļoties Jurijam Sokolovam.

Otrajā puslaikā kurzemnieki pilnībā kontrolēja mača gaitu, cenšoties vismaz atgūt kādus vārtus, taču allaž vietā bija virslīgas debitantu vārtsargs Georgijs Čižovs. Par spīti pašreizējo Latvijas čempionu spiedienam, Daugavpils komanda tomēr spēja nosargāt savus vārtus neskartus un izcīnīt pārsteidzošu uzvaru.

Ventspils uzvarēja sezonas pirmajās 12 virslīgas spēlēs, turpinājumā piekāpās Liepājai un Jūrmalas Spartakam, vēlāk nospēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 ar Jelgavu un iepriekšējā cīņā ar 0:2 piekāpās Rīgas Skonto. Komanda nav guvusi vārtus jau piecās cīņās pēc kārtas.

Daugavpils klubs tikmēr pirms tam bija piedzīvojis zaudējumus piecās spēlēs pēc kārtas.

Pirmajā aplī abu komandu duelī pārāki ar 3:0 bija Ventspils.

Jau vēstīts, ka Skonto vienība svētdien izbraukumā ar 5:0 (0:0) sagrāva Jūrmalu.

Rīdzinieku sastāvā divus vārtus vārtiem guva Vladislavs Gutkovskis, bet pa reizei izcēlās Ruslans Mingazovs, Ņikita Ivanovs un Sergejs Kožans.

Mača pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti, taču otrā puslaika sākumā Gutkovskis. Nedaudz vēlāk viņam bija teicama iespēja gūt vēl vienus vārtus, taču Gutkovska izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja Jūrmalas vārtsargs Igors Labuts.

Skonto turpināja kontrolēt mača gaitu arī mača atlikušajā daļā un vienā no epizodēm skaisti brīvsitienu realizēja Mingazovs, raidot bumbu devītniekā, bet vēlāk trešos vārtus viesu labā guva Ņikita Ivanovs, savukārt neilgi pēc tam izcēlās Sergejs Kožans, panākot graujošo 4:0. Tiesa, tas vēl nebija viss no Skonto puses, jo savus otros vārtus mačā guva Gutkovskis, ar 15 gūtiem vārtiem tādejādi kļūstot par virslīgas rezultatīvāko spēlētāju.

Jau vēstīts, ka Jūrmala par spīti finansiālajām problēmām panācis jaunu spēlētāju reģistrēšanas aizlieguma atcelšanu.

Rīgas klubs pēdējās desmit virslīgas spēlēs ticis pie deviņām uzvarām un reizi spēlējis neizšķirti.

Iepriekšējās astoņās spēlēs Jūrmalas klubs cietis zaudējumus ar kopējo vārtu attiecību 0:31.

Kā ziņots, sestdien otro pārliecinošo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Liepāja, kas cīņā starp kopvērtējuma pirmā trijnieka tīkotājiem savā laukumā ar 0:3 piekāpās Daugavpils vienībai Daugava. Tāpat vieni no sacensību pastarīšiem Metta/Latvijas Universitāte divreiz nespēja nosargāt vienu vārtu pārsvaru pār Jūrmalas klubu Spartaks, savā laukumā cīnoties neizšķirti 2:2, bet spēlē starp diviem pēdējā laikā labi spēlējošiem klubiem Jelgava savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Rīgas Daugavu.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīcijā ar 40 punktiem 16 mačos nostiprinājusies Skonto komanda, kurai ar 37 punktiem 17 cīņās seko Ventspils, bet 35 punkti 17 spēlēs ir Daugavpils Daugavai. Ceturtā ar 31 punktu 16 mačos ir Liepāja, bet tai punktu 17 cīņās zaudē Jelgava.

Sesto vietu ar 22 punktiem ieņem Spartaks, tam ar 17 punktiem seko Rīgas Daugava, bet vēl par trim punktiem mazāk ir Daugavpils vienībai. Tikmēr deviņus punktus iekrājusi Metta/LU, kurai ar pieciem punktiem seko Jūrmala.