11.05.2014. 20:01
«Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā mačā svētdien «Ventspils» komanda savā laukumā ar rezultātu 69:61 (19:14, 11:22, 21:14, 18:11) pārspēja čempionus «VEF Rīga», sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

• Rīgas VEF savā laukumā apspēlē BK «Ventspils» 2014. g. 9. maijs
  • «Jūrmala»/«Fēnikss» izlīdzina LBL bronzas sēriju vakar

«Ventspils» rindās amerikānis Lorenco Viljamss atzīmējās ar 14 punktiem, bet pa desmit punktiem guva Artjoms Butjankovs, Akselis Vairogs un Jānis Timma.

Savukārt «VEF Rīga» labā lielisku spēli aizvadīja amerikāņu leģionārs Entveins Robinsons, kurš guva 16 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet ar 14 punktiem atzīmējās Kristaps Janičenoks.

Lieliski maču iesāka mājinieku spēlētājs Butjankovs, kurš pāris minūšu laikā guva septiņus punktus, palīdzot Kurzemes klubam izvirzīties vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (12:5). Spēles septītajā minūtē «VEF Rīga» leģionārs Robinsons guva divus punktus, kas ļāva deficītu uz tablo samazināt līdz četriem punktiem, tomēr ceturkšņa izskaņā «Ventspils» pārsvars bija pieci punkti (19:14).

Otro ceturtdaļu klubi iesāka ar vairākiem neprecīziem metieniem. Lai gan «Ventspils» vienība ilgāku laiku atradās vadībā, rīdzinieki neļāva sāncenšiem izvirzīties drošā vadībā. Mača 15.minūtē Janičenkos realizēja savu pirmo tālmetienu cīņā, viesiem panākot neizšķirtu (24:24), bet brīdi vēlāk Gatis Jahovičs realizēja vienu no diviem soda metieniem, kas ļāva čempioniem izvirzīties vadībā (25:24). Divas minūtes līdz puslaika beigām Ingus Jakovičs realizēja tālmetienu un panāca sešu punktu pārsvaru Rīgas vienībai, bet pēdējās sekundēs Jakovičs bija precīzs arī no tuvās distances, kas ļāva «VEF Rīga» klubam doties pārtraukumā vadībā ar 36:30.

Trešās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā «VEF Rīga» panāca jau astoņu punktu pārsvaru (38:32), kad precīzs kārtējo reizi mačā bija Robinsons, taču trīs minūtes vēlāk «Ventspils» spēja panākt neizšķirtu (42:42). Turpinājumā vienības regulāri mainīja vadības grožus, pārsvarā iegūstot viena punkta pārsvaru. Lieliski spēlē turpināja cīnīties Robinsons, kurš līdz pēdējai ceturtdaļai jau trīs reizes bija bloķējis pretinieku metienus.

Noslēdzošajā ceturksnī laukumā aizritēja daudz vairāk asumu un provokāciju no spēlētāju puses, kā arī biežāk bija manāma nervozitāte, kas noveda pie muļķīgām kļūdām. Kopumā minimāls pārsvars ilgāku laiku bija mājinieku rīcībā. 35.minūtē Sandis Valters realizēja tālmetienu, bet pāris sekundes vēlāk Ronalds Zaķis divreiz bija precīzs no soda metienu līnijas, kas «Ventspils» komandai deva sešu punktu pārsvaru (58:52). Nedaudz ilgāk kā minūti līdz mača beigām «Ventspils» vienība ieguva septiņu punktu pārsvaru, kad precīzs no groza apakšas bija Jānis Timma (63:56). Atlikušajā sekundēs viesi vairs nespēja deficītu atspēlēt, finālsērijā kapitulējot otro reizi.

Ceturtā cīņa 14.maijā atkal notiks «Arēnā Rīga», bet piektais abu komandu mačs divas dienas vēlāk risināsies «Ventspilī».

Finālsērijas pirmajā mačā trešdien «VEF Rīga» ar 61:90 negaidīti pārliecinoši izbraukumā kapitulēja «Ventspils» basketbolistiem, tomēr otrajā cīņā rīdzinieki piektdien savā laukumā revanšējās ar 82:69.

Zīmīgi, ka 17 reižu LBL finālsērijā uzvarējusi komanda, kas guvusi panākumu pirmajā spēlē.

Šīs abas komandas Latvijas čempionāta finālsērijā tiekas ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos trijos allaž uzvarējuši rīdzinieki.

«VEF Rīga» LBL finālā spēlē piekto gadu pēc kārtas, bet «Ventspils» - kopumā 15.reizi. Valsts čempionu titulu komanda izcīnījusi astoņas reizes, pēdējo no tiem iegūstot 2009.gadā.

Abas komandas LBL regulāro čempionātu noslēdza pirmajās divās vietās, tāpēc izslēgšanas cīņās iesaistījās no pusfināla. Tajos «VEF Rīga» trijās smagās cīņās pārspēja «Jūrmala»/«Fēnikss» komandu, bet «Ventspils» sērijā līdz trim uzvarām vien ar 3-2 uzvarēja «Jēkabpili».

Sērija par trešo vietu ritēs līdz trim uzvarām. Tajā šobrīd vadībā ir neizšķirts 1-1.

Pirms tam šīs sezonas regulārajā čempionātā «Ventspils» un «VEF Rīga» tikās divas reizes. Vispirms viesos rīdzinieki uzvarēja ar 62:61, bet pēc tam Aizkrauklē «Ventspils» revanšējās ar 86:79.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa