05.10.2013. 20:59

Lai arī «Ventspils» komanda vadībā bija visas spēles garumā, mājinieku pārsvars ne reizi nebija pārliecinošs. Piecas minūtes pirms cīņas beigām «ventspilnieki» bija vadībā vien ar trīs punktu pārsvaru, tomēr izšķirošajās minūtēs viesiem nesekmējās ar punktu gūšanu, kamēr «Ventspils» uzvaru nosargāja.

Uzvarētāju labā attiecīgi 25 un 24 punktus guva Ronalds Zaķis un amerikānis Lorenco Viljamss, kuri pa abiem guva vairāk nekā pusi no mājinieku iespētajiem punktiem, bet «Jēkabpils» labā 18 punktus guva Mihals Hlebovickis.

«Ventspils» komandai šī bija otrā uzvara divās turnīra spēlēs, bet «Jēkabpils» piedzīvoja savu pirmo zaudējumu.

Tikmēr «Barons kvartāls» mačā pret «Saldus» komandu piedzīvoja savu otro zaudējumu, kamēr viesi tika pie sava pirmā panākuma.

Spēles pašā ievadā neliels pārsvars piederēja «Saldus» komandai, tomēr viesi nespēja atrauties. Tā vietā pirmo puslaiku ar septiņu punktu pārsvaru noslēdza «Barons kvartāls», tomēr trešās ceturtdaļas gaitā «Saldus» komanda atspēlēja sešus punktus un cīņu atkal izlīdzināja. Trīsarpus minūtes pirms spēles beigām «Barons kvartāls» bija vadībā ar astoņiem punktiem, tomēr tad «Saldus» veica 15:1 izrāvienu un nodrošināja panākumu.

«Saldus» kluba labā pa 14 punktiem guva Nauris Miezis un Kārlis Pauls Lasmanis, bet «Barons kvartāls» rindās ar 15 punktiem izcēlās Jēkabs Rozītis.

Tāpat pie otrās uzvaras sestdien tika «Liepāja»/«Triobet» komanda, kas ar 75:74 savā laukumā pārspēja biznesa augstskolu «Turība», sagādājot pretiniekiem otro zaudējumu.

Mača gaitā mājiniekiem izdevās likvidēt pretinieku pārsvaru un ceturtajā ceturtdaļā pārņemt vadību, tomēr četras minūtes pirms mača beigām «Liepāja»/«Triobet» atradās iedzinējos ar pieciem punktiem. Pusotras minūtes laikā laukuma saimnieki panāca neizšķirtu, bet 40 sekundes pirms cīņas noslēguma rezultāts atkal kļuva neizšķirts 74:74.

Noslēdzošajās sekundēs «liepājnieki» tika pie diviem uzbrukumiem pēc kārtas, bet burtiski līdz ar beigu signālu viesi pārkāpa noteikumus, kas ļāva «Liepāja»/«Triobet» mestu divus soda metienus. Pirmajā no tiem Lauris Blaus nebija precīzs, bet ar otro atnesa mājiniekiem uzvaru.

Liepājas komandas labā 14 punktus guva Kristaps Miglinieks, bet «Turības» rindās ar 19 punktiem izcēlās Jānis Antrops.

Pie otrās uzvaras sestdien tika arī pērnās sezonas bronzas medaļnieki BK «Valmiera», kas ar 79:67 izbraukumā pārspēja «Jūrmala»/«Fēnikss» komandu, kuras kontā tagad tādējādi divi zaudējumi.

Raimonds Gabrāns uzvarētāju labā guva 27 punktus, bet Kristaps Dārgais izcēlās ar 13 punktiem un tikpat atlēkušajām bumbām.