03.06.2014. 15:28
Latvijas čempionāta uzvarētājs Basketbola klubs "Ventspils" saņēmis apstiprinājumu no ULEB, ka komandai jaunajā sezonā garantēta vieta Eiropas kausa pamatturnīrā, bet kurzemnieki vēl lems, vai izmantot šo uzaicinājumu.

BK "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics sarunā ar Ventspils laikrakstu "Ventas Balss" apstiprina, ka oficiāla vēstule saņemta, bet arī norāda, ka klubam tagad jāpieņem stratēģisks lēmums, bet tā ir vadības un dalībnieku kompetence. Turklāt vēstulē arī minēti nosacījumi, kas jāizpilda, tā kā jāizvērtē arī, vai ventspilniekiem dalība šajā turnīrā būs pa spēkiem. Pleinics spriež, ka tā vienkārši atteikties no šādas iespējas un dāvināt to, piemēram, VEF nevajadzētu: "Domāju, mēs vairāk zaudētu nekā iegūtu, ja atdotu šo iespēju VEF komandai vai kādam citam klubam. Tad tiem būtu iespēja parakstīt labākus spēlētājus. Eiropas kauss neapšaubāmi ir faktors, ko spēlētāji ņem vēra. Protams, tas ir tikai mans viedoklis, bet gala lēmumu pieņems kluba padome, dalībnieki, kad tiks izanalizētas visas nianse un nosacījumi."

Lai gan basketbolā sācies atvaļinājumu laiks, kluba darbībā īstas pauzes nav – jāplāno nākamā sezona. Pilnībā saglabāties vajadzētu treneru korpusam, kamēr ar spēlētājiem skaidrības mazāk, jo netrūkst tādu, kuriem līgums ar BK "Ventspils" beidzas. Komandas modelis mainīts netiks, tas ir, kopā ar pašmāju basketbolistiem arī nākamajā sezonā spēles ne vairāk par 2-3 leģionāriem, turklāt tiek spriests arī par to, kā saglabāt sastāva kodolu. Ieskaitot amerikāņus Lorenco Viljamsu un Džeraju Grantu. "Kādu centīsimies paturēt, kāds ar līgumu, iespējams, pārcelsies uz citu komandu. Skatīsimies spēlētājus, kas pagājušajā sezonā labi nospēlēja kādā citā Latvijas klubā, piedāvāsim viņam iespēju kāpt kādu solīti augstāk. Protams, ir jau arī pašiem spēlētājiem savi plāni. Piemēram, Jānim Timmam būs jātiek skaidrībā, ko darīt tālāk. Viņam ir tāda iespēja izpirkt līgumu, un ja tā notiks, sastāva komplektēšana, protams, būs citādāka," nākama sezonas sastāva vākšanas nianse iezīmē Pleinics.

BK "Ventspils" valdes priekšsēdētājs analizē arī pagājušajā sezonā sasniegto, uzsverot, ka izcīnītais Latvijas čempionu tituls ir apliecinājums, ka "Ventspils" joprojām ir viena no labākajām sporta organizācijām valstī: "Tas, ar kādu sastāvu VEF varēja spēlēt finālā, galīgi nebija mūsu problēma. Jā, ar Niksu sastāvā viņi būtu stiprāki, bet tajā pašā laikā arī prognozējamāki, tāpēc nedomāju, ka sērija būtu beigusies citādāk. Vismazāk visā šajā situācijā var pārmest trenerim Butautam, kurš centās izmantot tos resursus, kas bija viņa rīcībā, cīnījās. Mūsu soliņš bija garāks, bet galvenā tomēr bija tā vēlēšanās uzvarēt. Nav arī nekāds brīnums, ka tieši maijā mēs parādījām savu labāko sniegumu, jo faktiski tikai tad mēs beidzot bijām pilnā sastāvā. Mēs varam būt stipri tikai kā komanda, uzvaras izcīnīt kopīgiem spēkiem."

Šī sezona nepagāja bez buksēšanas, bet līdzjutēji, iespējams, par cerēja uz kaut ko vairāk gan FIBA Izaicinājuma kausa, gan Baltijas līgā, taču Pleinics norāda, ka nav zināms, kā tas ietekmētu sezonas turpinājumu: "Mēs nevaram zināt, kā sezonā izvērstos, ja būtu tālāk tikuši abos pārējos turnīros. Jau pierādījies, ka spēlējot trīs turnīros, sezonas laikā vari lieliski nostartēt vienā. Protams, jātiecas uz to, lai sezona būtu izcila un veiksmīgi starts padotos visos turnīros. Arī tā dažkārt gadās. Tomēr šo sezonu mēs noslēdzām ar ļoti patīkamām emocijām, kuras noteikti tādas nebūtu, ja nebūtu Latvijas zelta. Šajā sezonā šo titulu neesmu gatavs mainīt ne pret vienu no pārējiem diviem. Ne pret vienu!"

Izmantotie resursiLaikraksts "Ventas Balss"Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties