23.12.2015. 21:36
Latvijas vicečempioni «Ventspils» trešdien «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā Kurzemes derbijā savā laukumā ar 77:65 (18:19, 28:12, 10:23, 21:11) pārspēja «Liepāja»/«Triobet» vienību.

«Ventspils» sastāvā 18 punktus iemeta Žanis Peiners, bet 12 pievienoja Māris Gulbis. Tikmēr liepājnieku rindās 17 punkti 13 atlēkušās bumbas amerikāņu leģionāram Stīvenam Zekam, kurš novembrī tika nosaukts par turnīra vērtīgāko basketbolistu.

Abas komandas cīņas ievadu aizvadīja līdzvērtīgi, taču ventspilnieki pirmā puslaika izskaņā veica izrāvienu, kas viņiem lielajā pārtraukumā ļāva doties ar 15 punktu handikapu. Tomēr uz otro puslaiku «Liepāja»/«Triobet» atnāca noskaņojušies un viesi trešajā ceturtdaļā «Ventspils» basketbolistiem ļāva gūt tikai desmit punktus, pašiem sametot 23 un samazinot rezultāta starpību vairs tikai līdz 51:56.

Tiesa, ar to liepājnieku spēki beidzās, jo noslēdzošajā ceturksnī atkal labāk spēle padevās pašreizējiem Latvijas čempioniem, kas viņiem ļāva tikt pie samērā droša panākuma.

Zīmīgi, ka ventspilniekiem vienu no retajiem zaudējumiem šosezon sagājusi tieši «Liepāja»/«Triobet» komanda, kas 10.oktobrī pieveica valsts vicečempionus ar 69:66.

Citā mačā Latvijas čempioniem nervus pakutināja LBL jaunpienācēja «Ogre»/«Kumho Tyre», kas tomēr savā laukumā ar 68:82 (21:14, 18:21, 20:21, 9:26) piekāpās «VEF Rīga» vienībai.

Rīdzinieku sastāvā 15 punktus iemeta meksikānis Fransisko Kruss, bet par vienu mazāk pievienoja amerikānis Kvins Makdauels. Tikmēr zviedra Ludviga Hākansona rēķinā 11 punkti un 11 rezultatīvas piespēles. Savukārt Ogres komandas rindās 18 punktus sameta Kārlis Apsītis.

Pirmās trīs ceturtdaļas «Ogre»/«Kumho Tyre» noslēdza, esot vadībā, taču «VEF Rīga» savu patieso spēku parādīja vien noslēdzošajā ceturksnī, kad apspēlēja pretiniekus ar 17 punktu pārsvaru un uzvarēja arī visā mačā.

«VEF Rīga» sastāvā šajā mačā debitēja amerikāņu centra uzbrucējs Džošs Harelsons, kurš atzīmējās ar astoņiem punktiem un tikpat atlēkušajām bumbām.

Tikmēr pie sava otrā panākuma sezonā tikusi «Latvijas Universitāte» (LU), kas izbraukumā ar 74:70 (22:14, 15:22, 14:15, 23:19) pieveica «Jelgavu».

LU sastāvā 18 punktus iemeta Renārs Magone, kamēr par diviem mazāk pievienoja Edgars Lasenbergs. Savukārt mājiniekiem 20 punktus guva Kristaps Gludītis.

Tieši LU šo cīņu iesāka labāk, ātri pārņemot vadību un pirmajās minūtēs panākot jau 19:9, Tiesa, cīņas turpinājumā «Jelgava» atguvās un duelis ritēja punkts punktā. Uzvarētājs noskaidrojās pašā mača izskaņā, ko nedaudz labāk tomēr izdevās aizvadīt rīdziniekiem un gūt otro uzvaru šosezon.

Savukārt uzvaru arī saspringtā galotnē izcīnījusi «Jūrmala»/«Fēnikss», kas savā laukumā ar 78:74 (18:14, 21:19, 21:17, 18:24) pieveica pēdējā laikā sekmīgi spēlējošā «Jēkabpili».

Jūrmalnieku sastāvā ar «triple-double» izcēlās Edgars Jeromanovs, kuram 13 punkti, 11 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles, kamēr 11 punkti un desmit bumbas zem groziem Mārim Ziediņam. Savukārt Jēkabpils komandā ar 18 punktiem, 11 rezultatīvām piespēlēm un deviņām atlēkušajām bumbām atzīmējās amerikānis Tailers Larsons.

Vēl noslēdzošās ceturtdaļas pašā sākumā «Jūrmala»/«Fēnikss» atradās vadībā ar desmit punktu pārsvaru, taču «Jēkabpils» ceturkšņa sākumā pietuvojās pretiniekiem, kas ļāva aizvadīt intrigām bagātu spēles izskaņu. Vēl divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām tablo vēstīja neizšķirtu 69:69, tomēr tad mājinieki guva septiņus punktus pēc kārtas un nodrošināja uzvaru.

«Valmiera»/ORDO komanda pirmajā mačā pēc tās galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa atlaišanas trešdien ar 97:80 (34:21, 17:18, 23:16, 23:25) pieveica sacensību jaunpienācēju «Valka»/«Valga».

«Valmiera»/ORDO sastāvā 24 punktus iemeta Artūrs Bērziņš, bet 20 pievienoja Jānis Kaufmanis. Savukārt «Valka»/«Valga» labā 19 punktus guva Jurijs Aleksejevs, kamēr ar 14 izcēlās Mārtiņš Berķis.

Lai gan šo spēli labāk sāka «Valka»/«Valga», izvirzoties vadībā ar 12:7, Valmieras vienība pēc tam pārņēma cīņas iniciatīvu un pirmās ceturtdaļas izskaņā sasniedza jau 29:16 sev par labu. Viesi gana pārliecinoši turpināja spēlēt arī atlikušajā mača laikā, tā arī vairs ne reizi neļaujot Valgas klubam iesaistīties cīņā par uzvaru.

Valgas klubu pašlaik trenē Valmierā ļoti labi pazīstamais Varis Krūmiņš.

Pirms tam trešdien Valmieras klubs oficiāli pārtrauca sadarbību ar Zvirgzdiņu, bet par viņa aizstājēju kļuvis līdzšinējais palīgs Gatis Melderis.

Ar 13 uzvarām 15 spēlēs LBL kopvērtējuma līdere ir «Ventspils», kurai ar 11 panākumiem 14 mačos seko «Liepāja»/«Triobet» komanda. Trešā ar septiņiem panākumiem deviņos mačos ir «VEF Rīga», bet 11 uzvaras 15 spēlēs ir «Valmiera»/ORDO rēķinā.

Piektā ar septiņām uzvarām 13 spēlēs ir «Jūrmala»/«Fēnikss», bet tai ar četriem panākumiem astoņos mačos seko «Valka»/«Valga», kas apsteidz pēdējā laikā pārliecinošu sniegumu rādošo iepriekšējo divu sezonu LBL bronzas medaļnieci «Jēkabpils», kurai ir sešas uzvaras 14 dueļos.

Astoto vietu ar sešām uzvarām 16 spēlēs ieņem «Jelgava», bet četri panākumi 15 spēlēs ir «Barons»/LDz. Pie trim panākumiem 14 mačos tikuši «Ogre»/«Kumho Tyre» basketbolisti, bet «Latvijas Universitāte» izcīnījusi divas uzvaras 15 spēlēs un noslēdz kopvērtējumu.