27.04.2015. 22:45
Ar Ventspils kluba "Venta 2002" komandas uzvaru noslēdzies Baltkrievijas atklātais hokeja čempionāts junioriem. Izšķirošos panākumus ventspilnieki guva savā laukumā, vakar un šodien pieveicot Gomeļas hokejistus un apsteidzot viņus turnīra tabulā.

Patiesībā izšķirošās spēles "Ventai 2002" sākās jau divas kārtas agrāk, kad kļuva skaidrs, kad tikai uzvaras visās atlikušajās spēlēs var ļaut izcīnīt pirmo vietu. Vispirms savā laukumā bija jāpieveic Minskas "Yunost" komanda, kas arī izdevās, viesos pieveicot 3:2 un 4:1. Šīs ventspilnieku uzvaras arī nozīmēja, ka minskieši paliek bez medaļām, un iespējams tieši tas viesiem lika otrā mača izskaņu aizvadīt ļoti rupji, pelnot noraidījumus un nopelnot arī noraidījumu līdz spēles beigām.

Ar šīm uzvarām "Venta 2002” garantēja vismaz bronzas godalgas, bet pēc tā brīža līderu "Shakhter” zaudējuma pēdējā mačā, kurzemniekiem parādījās cerības arī uz zeltu. Noteikumi gan palika iepriekšējie – jāturpina uzvarēt. Uz Ventspili šoreiz brauca Gomeļas hokejisti, kuriem vajadzēja izcīnīt vienu punktu, lai zeltu rezervētu sev.

Uz pirmo maču baltkrievi ieradās ar nokavēšanos, kas, protams, bija pluss ventspilniekiem, kas nepalika neizmantots - pēc divām trešdaļām tablo jau rādīja 6:2 mājinieku labā. Pēdējā periodā komandas apmainījās precīziem metieniem, un "Venta" uzvaru droši nosargāja (7:3), taču bija arī sliktā ziņa. Pēc asa spēka paņēmiena laukumu klibodams pameta viens no komandas līderiem Sandis Mežaraups. Pirmajā mačā viņam vārtu guvums un divas piespēles, divas reizes precīzi meta Vlads Vulkanovs un aizsargs Reinis Švedenbergs, bet pa reizei – Elvis Krūze un Aleksis Kristiņš. Trīs rezultatīvas piespēles komandas kapteinim Artūram Homjakovam, bet divos vārtu guvumos asistēja Dāgs Pikmanis.

Lai cik šķietami viegli nāca šī uzvara, bija skaidrs, ka otrais mačs būs pilnīgi citādāks. Galu galā viesus no zelta medaļām joprojām šķīra tikai punkts. Mežaraups bija kopā ar komandu, bet laukuma doties nevarēja, toties klāt bija papildinājums – vārtos stājās Mareks Mitens (pirmajā mačā veiksmīgi darbojās Deniss Baranovs un Andrejs Raudziņš), uzbruku pastiprināja Emīls Ezītis. Gandrīz divi periodi aizritēja bez vārtu guvumiem, bet otrā beigās "Venta" tika pie divu vīru pārsvara, ko arī izmantoja – komandas biedra metienu pielaboja tieši Ezītis! Mājiniekiem vēl bija krietns laiks, lai spēlētu piecatā pret četriem, bet Emīls drīz vien pārcentās cīņā ar sāncensi un līdzsvaroja sastāvus.

Pēdējā trešdaļā mājinieki centās spēlēt pēc iespējas racionālāk, nemetoties uzbrukumā, bet cenšoties izmantot sāncenšu sarūpētās iespējas pretuzbrukumiem. Tādas tiešām bija, jo Gomeļas hokejistiem bija nepieciešams panākt izlīdzinājumu.50. minūtē ventspilnieku pārsvaru pēc Kristapa Kriša Petrāskeviča piespēles dubultoja Ritvars Reimanis. Pēc šiem notikumiem sāncenši pavērās vēl vairāk, drīz vien saņemot arī trešo ripu savos vārtos, ka "Ventu” jau ļoti pietauvoja čempionu titulam. Mājinieku trešo vārtu guvumu noorganizēja Homajovs un Vulkanovs, kurš ieņēma Mežaraupa vietu pirmajā maiņā.

Gomeļas hokejistiem tā arī netika ļauts atslēgt Mitena sargātos vārtus, ventspilnieki svinēja uzvaru 3:0 un turnīra tabulas pirmajā vietā panāca Gomeļas komandu – abām komandām bija pa 80 punktiem, bet trijos no četriem savstarpējiem mačiem uzvarējuši bija "Ventas 2002” spēlētāji, kas līdz ar to triumfēja arī visā čempionātā! Ventspilniekiem tā bija debija šajā turnīra, kas varēja arī nenotikt, jo LHF pirms šīs sezonas lēma, ka Latvijas komandas startēt citu valsts čempionātos nedrīkst. "Venta 2002” bija viena no komandām, kas tomēr saņēma šādu atļauju un, kā redzams, izmantoja savu iespēju veiksmīgi. Baltkrievijas atklātajā junioru čempionātā spēlēja desmit komandas, kas aizvadīja četru apļu turnīru.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601