16.12.2015. 21:13
BK "Ventspils" basketbolisti FIBA Eiropas kausa otro posmu sāka ar pamatīgu neveiksmi Čehijā, piekāpjoties "CEZ Nymburk" ar 24 punktu deficītu - 64:88. Turnīra turpinājums sekos jau pēc gadumijas.

Tikai trešajā minūtē pirmos punktus guva mājinieki, tiesa viesi līdz tam bija atzīmējušies vien ar diviem Kristapa Janičenoka metieniem divu punktu vērtē. Līdz ceturtdaļas vidum rezultāts auga ļoti lēni, bet pateicoties Arta Ates tālmetienam to ar divu punktu pārsvaru (7:5) sagaidīja BK “Ventspils”. Varēja tikt vēl tālāk taču kļūda un muļķīgs nesportiskais pārkāpums ļāva vadību pārņemts mājiniekiem – beļģis Maksim Dezevuss ar tālmetienu panāca 11:9 savas komandas labā. Tomēr pirmajā atpūtā ar minimālu pārsvaru 16:15 devā ventspilnieki.

Lai gan ventspilnieki atsāka ar labu aizsardzību, noturot sāncenšus bez punktiem ilgāku laiku, arī pašiem ar uzbrukumu neveicās, bet pirmie pamodās čehi. Ceturtdaļas trešajā minūtē pēc Maikla Diksona soda metieniem “CEZ Nymburk” panāca +5, bet uz Žaņa Peinera tālmetienu mājinieki atbildēja ar deviņiem punktiem. BK “Ventspils” nekā netika galā ar sāncenšu ātro spēli, noguļot atgriešanos aizsardzībā ne vien pēc saviem neveiksmīgākajiem uzbrukumiem, bet pat pēc gūtiem groziem.

Līdz puslaika beigām ventspilnieki tā arī neatmodās, turpināja “gulēt” aizsardzībā un nepārliecinoši spēlēt uzbrukumā, kamēr čehu klubs gandrīz vai lidoja. Mājinieki pirmajā puslaikā no spēles bija precīzi 15 reizes, kamēr viesi vien deviņas, nonākot zaudētājos 30:47. Vielas pārdomām netrūka, bet vispirms vajadzēja tikt skaidrībā, kā apturēt laukuma saimnieka uzbrukumu, kas ventiņus vienkārši dzina grīdā.

Otro puslaiku ar trīnīti sāka Māris Gulbis, ventspilnieki atkal noturēja sāncenšu bez punktiem trīs minūtes, taču tuvāk netika, bet drīz vien mīnusi jau sasniedza 20 punktus 33:53. Tiesa, ceturtdaļas vidū mājiniekiem bija jāsasauc minūtes apspriede, jo ar diviem Kvameina Mičela tālmetieniem BK “Ventspils” krietni pietuvojās. Taču arī šoreiz turpinājuma nebija un atjaunot mača intrigu neizdevās. Pirms pēdējās ceturtdaļas komandas šķīra 19 punkti (67:48).

Arī pēdējās desmit minūtes labāk nospēlēja mājinieki, ne tikai neļaujot ventspilniekiem samazināt savus mīnusus, bet arī attālinoties. BK “Ventspils” piedzīvoja sezonas pirmo zaudējumu FIBA Eiropas kausā, turklāt tas sanāca tiešām pamatīgs – 64:88.

CEZ Nymburk – Ventspils 88:64 (15:16, 32:14, 20:18, 21:16)CEZ Nymburk: Rendlas 19, Dezēvs 18 (7ab), Diksons 16 (6rp), Sants-Ross 15, Benda 6, Peterka 5, Križs 2, Velšs 2, HrubansVentspils: Janičenoks 13, Mičels 12, Viginss 10 (7ab), Gražulis 6 (7ab), Peiners 6, Butjankovs 5, Gulbis 4, Ate 3, Šeļakovs 3, Pits 2, Lomažs