12.11.2014. 21:52
Latvijas čempionvienība basketbolā «Ventspils» trešdien izcīnīja otro uzvaru šīs sezonas Eiropas kausa izcīņā, pirmā posma piektās kārtas mačā ar 79:69 (23:18, 22:15, 19:16, 15:20) pieveicot bez panākumiem spēlējošo Polijas otro spēcīgāko klubu Zelona Guras «Stelmet» un tādējādi noslēdzot sacensību pirmo apli.

«Ventspils» sastāvā rezultatīvākais bija amerikānis Mairs Četmens, kurš guva 17 punktus, pievienojot arī pa astoņām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr 14 punktus iemeta Džerajs Grants, bet par vienu mazāk vēl vienam leģionāram Trojam Bārnīsam. Tikmēr no latviešu basketbolistiem pa astoņiem punktiem guva Žanis Peiners un Akselis Vairogs.

Viesi no Ventspils pirmo puslaiku iesāka apņēmīgi, sākot to ar 5:0 izrāvienu. Pēcāk pirmos punktus guva arī mājinieki, un duelis turpinājās līdzvērtīgā cīņā, taču pirmo ceturtdaļu Latvijas čempioni noslēdza ar piecu punktu handikapu - 23:18. Arī otro ceturksni ventspilnieki iesāka veiksmīgi, tā ceturtajā minūtē pēc Grānta bumbas trieciena grozā no augšas panākot jau 31:20. «Ventspils» savu pārsvaru turpināja palielināt arī pirmā puslaika turpinājumā, izvirzoties vadībā jau ar 18 punktiem - 40:22.

Puslaika beigas gan «Ventspils» aizvadīja ne tik sekmīgi, taču pašās pēdējās sekundēs Četmens realizēja tālmetienu, panākot 45:33.

Otro puslaiku Latvijas klubs sāka ļoti veiksmīgi, gūstot septiņus punktus pēc kārtas un panākot jau 52:33. Trešā ceturkšņa turpinājumā «Ventspils» sasniedza arī 20 punktu pārsvaru, taču noslēdzošās ceturtdaļas ievadā no handikapa bija palikuši vairs tikai desmit punkti (64:54). «Stelmet» basketbolisti turpināja cīnīties agresīvi un mazāk kā sešas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca vairs tikai mīnuss seši (60:66). Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā svarīgu tālmetienu precīzi grozā raidīja «Ventspils» leģionārs Bārnīss.

Pēc tam Bārnīss realizēja vēl vienu trīspunktnieku, panākot 72:62, bet atlikušajā pamatlaika daļā «Stelmet» nespēja pietuvoties, piedzīvojot piekto zaudējumu tikpat cīņās.

Kopš iepriekšējās turnīra spēles pirms nedēļas ventspilnieki aizvadīja vienu maču «Aldaris» Latvijas Basketbola līgā (LBL), kad ar 78:57 piektdien izbraukumā uzvarēja «Valmieru».

Citās šīs grupas spēlēs trešdien Saloniku PAOK klubs no Grieķijas savā laukumā ar 80:60 (20:13, 22:12, 21:19, 17:26) uzvarēja Podgoricas «Budučnost Voli» basketbolistus no Melnkalnes, bet Krievijas komanda Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ» savu skatītāju priekšā ar 75:63 (20:21, 19:4, 16:20, 20:18) uzvarēja Karšijakas «Pinar» vienību no Turcijas.

Pirms tam turnīrā ventspilnieki ar 82:75 savā laukumā uzvarēja «Budučnost Voli», ar 60:72 izbraukumā zaudēja «Lokomotiv-Kubaņ», ar 72:81 savā laukumā zaudēja «Pinar» un ar 63:66 savā laukumā atzina PAOK pārākumu.

Pašlaik F grupā «Lokomotiv-Kubaņ» ir līdere ar piecām uzvarām piecās spēlēs, PAOK kontā ir četri panākumi, bet «Pinar» iekrājusi trīs uzvaras. «Ventspils» rēķinā ir divas uzvaras, bet «Budučnost Voli» ir viens panākums, kamēr «Stelmet» vienība piecās spēlēs cīnās bez uzvarām.

«Ventspils» komandai šajā turnīrā nav izvirzīts konkrēts uzdevums, jo Eiropas otrajā spēcīgākajā klubu turnīrā tā atgriezusies pēc sešu gadu pārtraukuma, iepriekšējās sezonās regulāri startējot Eiropas Izaicinājuma kausā.

Šajā turnīrā piedalās arī Latvijas vicečempione «VEF Rīga».

«Ventspils» komanda Eiropas kausam kvalificējās kā iepriekšējās sezonas Latvijas čempione, bet «VEF Rīga» saņēma īpašo uzaicinājumu uz ULEB Eirolīgas kvalifikāciju, ko nespēja pārvarēt, un automātiski saņēma vietu Eiropas kausā.

Grupu turnīrā 36 komandas sadalītas sešās apakšgrupās, pa sešām komandām katrā, kas līdz 17.decembrim izspēlēs divu apļu turnīru. Pirms izlozes komandas, balstoties uz ģeogrāfisko principu, bija sadalītas divās apakšgrupās.

Sacensību otro posmu sasniegs četras katras grupas labākās komandas, kurām pievienosies astoņas vienības, kas nepārvarēs ULEB Eirolīgas sacensību pirmo posmu. Šīs 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās, pa četrām vienībām katrā, kas izspēlēs divu apļu turnīru laika posmā no 2015.gada 6.janvāra līdz 3.martam.

Otro posmu pārvarēs katras grupas divas labākās komandas, kas pēc tam izspēlēs astotdaļfinālu, ceturtdaļfinālu, pusfinālu un finālu. Izslēgšanas turnīrā visās fāzēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību finālspēles gaidāmas 2015.gada 24. un 29.aprīlī. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2015./2016.gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Iepriekšējā sezonā Eiropas kausā triumfēja Spānijas komanda «Valencia Basket», kas finālā pieveica Krievijas vienību Kazaņas «Unics». Līdz ar to «Valencia Basket» automātiski kvalificējās ULEB Eirolīgas turnīram, bet «Unics» iepriekš pārvarēja ULEB Eirolīgas kvalifikāciju un arī spēlē Eiropas spēcīgāko komandu turnīrā.

No Latvijas komandām iepriekšējā sezonā «VEF Rīga» nespēja pārvarēt turnīra pirmo posmu.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933