21.06.2015. 18:52
SMScredit.lv futbola Virslīgā "Ventspils" ar 3:0 pārspēja BFC "Daugavpils", sesto maču pēc kārtas Virslīgā paliekot sausā. Ar vārtu guvumiem šodien izcēlās Alans Siņeļņikovs, Daniils Turkovs un Anastasijs Mordatenko.

"Ventspils" savu pamatsastāvu, salīdzinājumā ar iepriekšējo maču pret "Spartaku", bija atstājusi nemainīgu, kamēr "Daugavpilij" nācās iztikt bez diskvalificētajiem Migela Sida un Ērika Kokina, savukārt komandu atstājis Ivans Lukaņuks. Robi tika aizlāpīti ar Pāvelu Tarasovu, Ņikitu Kaļiņinu un Ņikutu Dobratuļinu, kuriem visiem trim šī bija pirmā reize pamatsastāvā šosezon.

"Ventspils" maču uzsāka ļoti pārliecinoši un pārsvarā uzbruka. Ar centrējumu lieliski vārtu gūšanas iespēju Ritam Krjauklim radīja Jurijs Žigajevs, taču viesu vārtsargs Jevgeņijs Ņerugals sitienu no tuvas distances atvairīja. Ņerugals glāba arī pēc brīža, taču bija bezspēcīgs pēc Alana Siņeļņikova soda sitiena no apmēram 20 metriem, kad bumba tika nogādāta pāri spēlētāju mūrītim un vārtu tīklā.

Ņerugals parūpējās, lai rezultāts nekļūtu 2:0, tiesa, neveiksmīgi nospēlēja arī ventspilnieki, kad Ģirts Karlsons un Daniils Turkovs praktiski izgāja divi pret vienu, taču Karlsona sitiens tika atvairīts, bet Turkovs no soda laukuma vidus pamanījās pasist garām tukšiem vārtiem. Puslaika izskaņā ar skaistu un ļoti efektīvu piespēli ar papēdi izcēlās Vitālijs Rečickis, taču uzbrukuma turpinājumā Ritvara Rugina sitiens neizdevās.

Otrajā puslaikā "Daugavpils" spēlēja daudz aktīvāk un arī radīja draudus "Ventspils" trīs punktiem, taču par patiešām labiem vārtu gūšanas momentiem šoreiz runāt nevarēja. Teritoriālais pārsvars panākumus nenesa, savukārt vienu no vairākajām "Daugavpils" aizsardzības kļūdām izmantoja Turkovs, 77. minūtē gūstot vārtus un pasniedzot savai komandai izšķirošo pārsvaru - 2:0. Izcelties vēl paspēja uz maiņu nākušais Anastasijs Mordatenko, kurš bija pirmais pie bumbas "Daugavpils" vārtu priekšā. 18 gadus vecajam spēlētājam šie bija pirmie vārti Virslīgā.

"Ventspilij" šī bija sestā sausā spēle Virslīgā pēc kārtas, un simboliski, ka tieši "Daugavpils" ir pēdējā komandai, kurai izdevies gūt vārtus pret Virslīgas pēdējo divu gadu čempioni. Nākamajā spēlē 28. jūnijā "Ventspils" viesosies pie saviem principiālajiem konkurentiem "Skonto", kamēr "Daugavpils" uzņems Jūrmalas "Spartaku".

"Ventspils" - "Daugavpils" 3:0 (1:0)Vārti: Siņeļņikovs 30` Turkovs 77` Mordatenko 87`Brīdinājumi: Nakano 27`Ventspils: Meļņičenko, Kurakins, Jemeļins, Krjauklis, Žigajevs (Mordatenko 84`), Rečickis, Siņeļņikovs (Barinovs 90`), Pauļus, Rugins (Tīdenbergs 81`), Karlsons, TurkovsDaugavpils: Ņerugals, Nakano, Riževskis (Zalaks 46`, Tarasovs, Sokolovs, Radevičs (Fudžikava 57`), Vērdiņš, Klimaševičs, Kaļiņins, Dobratuļins (Jakovļevs 80`), LitvinskisGalvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs