31.10.2015. 16:23
Pērnās sezonas čempioni «Ventspils» sestdien spraigā Kurzemes derbija mačā savā laukumā ar 3:1 (1:0) pieveica titulu nodrošinājušo «Liepājas» vienību un saasina cīņu par Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta sudraba godalgām.

Priekšpēdējās kārtas maču aktīvāk iesāka tieši liepājnieki, taču drīz pēc tam iniciatīvu pārņēma mājinieki, kuri arī atklāja spēles rezultātu. Devītajā minūtē pēc laba centrējuma pretinieku soda laukumā vārtus guva «Ventspils» aizsargs Antons Jemeļins. Desmit minūtes vēlāk viens no liepājnieku spēlētājiem krita soda laukumā pēc sadursmes ar mājinieku vārtsargu, taču tiesneši nesaskatīja noteikumu pārkāpumu un spēle turpinājās. Uzreiz pēc strīdīgās epizodes ventspilniekiem izdevās bīstams pretuzbrukums, taču palielināt rezultāta pārsvaru neizdevās.

Turpinājumā komandas aizvadīja aktīvu maču, bieži izspēlējot stūra sitienus. Tomēr rezultāts palika nemainīgs līdz pat 60.minūtei, kad pēc pašaizliedzīgas Vladimira Kameša spēles, pie bumbas nonāca viņa komandas biedrs Iļja Sadčins, kurš arī spēja precīzi raidīt bumbu «Ventspils» vārtos, panākot neizšķirtu 1:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki atkal atguva iniciatīvu, cenšoties gūt savus otros vārtus šajā mačā. Ventspilnieku centieni atmaksājās 70.minūtē, kad 2:1 panāca Eduards Tīndenbergs, kurš šodien spēlēja diskvalificētā Jurija Žigajeva vietā. Dueļa izskaņā abām komandām bija labas iespējas izveidot bīstamus momentus, taču vēlreiz mainīt spēles rezultātu izdevās tikai «Ventspils» vienībai. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām 3:1 panāca Tīdenbergs, gūstot savus otros vārtus mačā.

Kopumā Ventspils un Liepājas futbola komandas savā starpā tikušās 73 reizes. No tām pie 30 uzvarām tikušas «Liepājas» vienības, bet nu 22 cīņas uzvarējuši Ventspils klubi.

Abas komandas šosezon bija aizvadījušas trīs savstarpējās spēlēs. Pirmā tikšanās Liepājā noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet otrajā spēlē «Ventspils» savā laukumā atspēlēja trīs vārtu deficītu un nospēlēja neizšķirti 3:3. Iepriekšējā Kurzemes derbijā liepājnieki savā laukumā uzvarēja ar 3:2.

Savukārt «Skonto» viesos ar 3:2 (0:0) pārspēja «Daugavpili», arī turpinot pretendēt uz vicečempiones titulu.

Spēles rezultātu dueļa otrā puslaika sākumā atklāja daugavpilietis Jurijs Sokolovs, bet pēc divām minūtēm Andrejs Kovaļovs mača rezultātu izlīdzināja. Tomēr mača 73.minūtē Pāvels Riževskis vēlreiz mājiniekus izvirzīja vadībā.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki otro reizi mačā panāca neizšķirtu, kad precīzs bija Ofosu Apija.

Turpinājumā rīdzinieki metās uzbrukumā uz «Daugavpils» vārtiem un spēles kompensācijas laika otrajā minūtē pretinieku soda laukumā individuālo meistarību nodemonstrēja Artūrs Karašausks, kurš panāca 3:2.

Pirmajā komandu spēlē šī gada virslīgas turnīrā ar 4:1 pārāki bija rīdzinieki, bet pārējos divos mačos tika fiksēts bezvārtu neizšķirts.

Tikmēr par nelielu pārsteigumu parūpējās virslīgas pastarīte «Metta»/LU, kas ar 3:0 (3:0) viesos uzveica Jūrmalas «Spartaks» futbolistus.

Pirmā puslaika vidū mača rezultātu atklāja Artis Ojārs Ostrovskis, bet pēc desmit minūtēm patlaban 17 gadus vecais uzbrucējs Roberts Uldriķis panāca 2:0. Ar to gan jūrmalnieku neveiksmes pirmajā puslaikā nebeidzās, jo 40.minūtē Adgars Vardanjans guva trešo vārtus.

Otrajā puslaikā komandas vārtus neguva un uzvaru ar 3:0 izcīnīja rīdzinieki.

Pirmajā komandu duelī šosezon «Spartaks» ar 2:1 viesos uzveica «studentus», bet nākamais mačs Jūrmalā noslēdzās neizšķirti 2:2. Savukārt augusta beigās pārāki ar 3:2 bija rīdzinieki.

Virslīgas kopvērtējumā «Liepājai» ir 49 punkti 24 spēlēs. Tai ar 42 punktiem 24 dueļos seko «Skonto» un «Ventspils», kamēr «Jelgavas» rēķinā 40 punkti.

Piekto vietu ar 21 punktu ieņem Jūrmalas «Spartaks», bet «Daugavpils» ar 14 punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, savukārt tabulu ar 12 punktiem noslēdz «Metta»/LU, kas aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā.