25.10.2014. 16:04
Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionātā sestdien sesto reizi vēsturē triumfēja «Ventspils» komanda, kas 34.kārtas spēlē ar rezultātu 4:2 (1:0) izbraukumā pieveica «Skonto» vienību.

Līdz ar to «Ventspils» titulu pievienoja uzvarām 2006., 2007., 2008., 2011. un 2013.gadā.

Šajā mačā uzvarētājiem pa reizei precīzi bija Čeiks Diaņs no Mauritānijas, lietuvietis Simons Pauļus, Ģirts Karlsons un nigērietis Ahmeds Abdultaofiks.

Spēle ritēja uz ļoti sasaluša laukuma, tāpēc spēlētāji regulāri slīdēja un krita. Kaut pirmajās desmit minūtēs «Skonto» futbolistiem bija neliels pārsvars, turpinājumā iniciatīvu pārņēma ventspilnieki un 34.minūtē pēc soda sitiena ar galvu rezultātu atklāja Diaņs. Turklāt reizi pirmajā puslaikā «Ventspils» arī neizmantoja izgājienu pret «Skonto» vārtsargu Andreju Pavlovu.

Otrā puslaika ievadā pēc «Ventspils» vārtsarga Maksima Uvarenko kļūdas, kad viņš nepiefiksēja bumbu, izcēlās Vladislavs Gutkovskis, panākot izlīdzinājumu 1:1. Kaut turpinājumā «Skonto» vēl vairākas reizes centās bīstami uzbrukt, 60.minūtē pēc lieliskas Abdultaofika individuālās darbības izcēlās Pauļus, atgūstot ventspilniekiem vadību ar 2:1.

Vēl pēc laika ātrajā uzbrukumā izcēlās arī Karlsons, kuram vēlreiz piespēlēja Abdultaofiks, bet 80.minūtē izcēlās pats Abdultaofiks, panākot 4:1. Drīz vien «Skonto» vienus vārtus atguva Gutkovskis, kurš pēc Jurija Žigajeva pārkāpuma realizēja 11 metru soda sitienu, bet neko vairāk rīdzinieki vairs nespēja paveikt.

Pirms šī mača virslīgas vadība bija paziņojusi, ka «Ventspils» komandai čempionu kauss tiks pasniegts vien uzvaras gadījumā, jo Rīgas klubam vēl pastāv teorētiska iespēja apelācijas iesniegšanai saistībā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK) kopvērtējuma noņemtajiem punktiem.

Zīmīgi, ka arī 2007. un 2008.gadā ventspilnieki čempionu titulu ieguva tieši «Skonto» stadionā.

«Ventspils» komanda tagad nav zaudējusi jau desmit spēlēs pēc kārtas, šajā laikā tiekot pie septiņiem panākumiem, bet ievērojami novājinātie «Skonto» futbolisti iepriekšējos sešos mačos tagad pamanījušies ciest piecas neveiksmes.

Iepriekš šajā sezonā abu komandu savstarpējās spēlēs labāki bija bijuši mājinieki - pirmajā un trešajā aplī ventspilnieki bija labāki ar 1:0 un 2:1, bet otrā apļa spēle «Skonto» stadionā noslēdzās ar 2:0.

Vēl vienā mačā sestdien «Jelgava» ar 2:1 (1:1) pārspēja «Jūrmalu». Uzvarētājiem divreiz precīzi sita Igors Savčenkovs, kurš uzvaras vārtus guva 80.minūtē, bet jūrmalniekiem atzīmējās argentīnietis Nikolass Avots.

Līdz ar to «Jūrmala» praktiski garantējusi vietas zaudēšanu virslīgā.

Kā zināms, aizpagājušajā nedēļā LFF DK «Skonto» un «Jūrmalai» neizpildīto saistību dēļ jau otro reizi šosezon atņēma kopvērtējuma punktus. Ja pirmajā reizē vienības tika sodītas ar trīs punktu atņemšanu, bet apelācijas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai, šoreiz abām komandām atņemts pa četriem punktiem.

Šīs kārtas ievadā piektdien «Liepājas» komanda ar 2:0 pārspēja «Metta»/«Latvijas Universitāte» futbolistus.

Savukārt kārtas noslēgumā svētdien Jūrmalas «Spartaks» uzņems Rīgas «Daugavu», bet vēl viena medaļu tīkotāja Daugavpils «Daugava» pilsētas derbijā tiksies ar «Daugavpili.»

Kā zināms, trešdien spēļu sarunāšanas skandāla ietvaros tika arestēti četri Daugavpils «Daugavas» komandas pārstāvji - spēlētāji Aleksandrs Vlasovs un Jevgēņijs Kosmačovs, galvenais treneris Ivans Tabanovs no Moldovas un tehniskais direktors Jevgēņijs Klopovs. Piektdien viņi atbrīvoti, bet visi saņēmuši diskvalifikācijas uz izmeklēšanas laiku.

Kā atzina Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, viņš vēlētos, lai Daugavpils vienība nekavējoties tiek izslēgta no virslīgas, tomēr tas netiks darīts un pēc piešķirtajām sankcijām nākamajā sezonā tā tāpat, visticamāk, nepastāvēs.

Pēc šīs kārtas komandām čempionātā būs jāaizvada vēl pa divām spēlēm.

Virslīgas kopvērtējumā «Ventspils» futbolistiem 34 mačos ir 77 punkti, bet pēc soda piešķiršanas no tās jau par 12 punktiem atpaliek iepriekš ilglaicīgā līdere Rīgas «Skonto». Ar 64 punktiem trešo vietu kopvērtējumā atguvusi «Jelgava», bet pa 62 punktiem tagad ir Daugavpils «Daugavai» un «Liepājai».

Sesto vietu ar 47 punktiem ieņem Jūrmalas «Spartaks», tam ar 43 punktiem seko Rīgas «Daugava», bet 26 punkti ir «Daugavpils» vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi «Metta»/«Latvijas Universitāte», no kuras par sešiem punktiem atpaliek «Jūrmala».

Turnīrā komandas sacenšas četros apļos.

Kā zināms, virslīgas čempionāta vadība jūnijā, balstoties uz iepriekš notikušu balsojumu, izslēdza «Skonto» un «Jūrmalu» no savas biedrības, tādējādi liedzot tām turpmāku dalību čempionātā. Pēdējais vārds šādos jautājumos gan pieder LFF, tomēr DK sēdē nekāds lēmums netika pieņemts, federācijai aicinot virslīgas vadību atkārtoti balsot par abu klubu izslēgšanu no savas biedrības, kam pēc tam sekotu attiecīgs LFF atbildīgo institūciju lēmums.

«Skonto» un «Jūrmala» virslīgas čempionāta biedru statusu zaudēja, jo nebija samaksājušas šīs sezonas dalības maksu 3000 eiro apmērā. Tiesa, vēlāk abi klubi naudu tomēr samaksāja, taču tie joprojām ir izslēgti no biedrības un nebūs tajā tik ilgi, kamēr biedrības valde nesasauks pilnsapulci un biedri nenobalsos par uzņemšanu atpakaļ.

Abu komandu futbolisti šosezon pa vienai reizei neizmaksāto algu dēļ boikotējuši spēles, kā rezultātā klubiem tika ierakstīts tehniskais zaudējums. Vēl viena tāda atkārtota gadījuma rezultātā vienības no virslīgas tiktu izslēgtas.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja «Ventspils» komanda, aiz sevis atstājot «Skonto» un Daugavpils «Daugavu». Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus šajā sezonā nomainījuši pirmās līgas uzvarētāji «Daugavpils». Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda «Metta»/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvēju «Gulbeni».

Tikmēr pēc «Liepājas metalurga» kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs «Liepāja».

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933