08.08.2013. 22:27

Līdz ar to divu spēļu summā ventspilnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:3, izstājoties no tālākas dalības sacensībās un noslēdzot Latvijas klubu dalību šīs sezonas Eirokausos.

Mača rezultāts tika atklāts 35.minūtē, kad bumbu savas komandas vārtos neveiksmīgi raidīja «Ventspils» vienības kapteinis Vitālijs Smirnovs, bet sešas minūtes vēlāk 2:0 panāca spāņu pussargs Rajo, kurš otrā puslaika ievadā guva arī savas komandas trešos vārtus.

Latvijas klubam arī šajā spēlē nevarēja palīdzēt nigēriešu uzbrucējs Ahmeds Abdultaofiks, bet uz rezervistu soliņa tika atstāts tās līderis Jurijs Žigajevs. Tikmēr «Maccabi» komanda maču uzsāka identiskā sastāvā tam, kāds bija redzēts pirmajā spēlē.

Pirmajās minūtēs uzbrukumā aktīvāki bija laukuma saimnieki, tomēr izteikti jūtamu spiedienu uz «Ventspils» vārtiem neizveidoja. Pirmie reālie draudi viesu vārtiem radās pēc nospēlētām 15 minūtēm, kad bumba no augšas atsitās pret Maksima Uvarenko sargāto vārtu pārliktni. Kopumā ventspilnieki bija spiesti aizsargāties ar lieliem spēkiem, taču ar saviem pienākumiem tika galā veiksmīgi.

Arī pirmā puslaika otrajā pusē «Maccabi» komandas spiediens uz pretinieku vārtiem bija nemainīgi pastāvīgs. Lai arī izteiktas vārtu gūšanas iespējas netika radītas, tas neliedza mājiniekiem 35.minūtē atklāt cīņas rezultātu, kad pēc mēģinājuma bloķēt sāncenša piespēli bumbu savas komandas vārtos ieraidīja Smirnovs.

Rezultātu «Maccabi» komanda dubultoja sešas minūtes vēlāk, kad pēc viesu kļūdas laukuma centrā izveidoja veiksmīgu pretuzbrukumu - bumbu vārtos no soda laukuma centra raidīja Rajo. Puslaika pašās beigās Haifas klubs varēja gūt arī trešos vārtus, taču vietā bija Uvarenko.

Otrā puslaika ievada centieni atspēlēties Latvijas klubam apsīka pēc astoņām nospēlētām minūtēm, kad Rajo raidīja bumbu cauri spēlētāju pūlim un trāpīja precīzi vārtu apakšējā stūrī. Turpinājumā mājinieki spēlēja droši un aktīvi, kamēr «Ventspils» komanda nespēja atrast spēles ritmu, pat neskatoties uz Žigajeva došanos laukumā 63.minūtē.

Atlikušajā laikā pārsvars piederēja «Maccabi» komandai, kas regulāri tika pie labām uzbrukumu veidošanas iespējām, savukārt «Ventspils» pārstāvji tā arī netika pie iespējas gūt vismaz goda vārtus. Pēdējās minūtēs neviena no komandām vairs nepiekopa aktīvu spēles stilu.

Abu komandu pirmajā spēlē, kas pirms nedēļas norisinājās «Skonto» stadionā Rīgā, tika fiksēts bezvārtu neizšķirts 0:0.

«Ventspils» pirmajā kārtā tika galā ar Velsas vicečempioniem «Airbus UK», divu maču summā spēlējot neizšķirti 1:1 un iekļūstot nākamajā kārtā, pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem. Savukārt Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas duelī ar 5:1 tika uzvarēta Luksemburgas trešā spēcīgākā komanda Ešas «Jeunesse».

Tikmēr «Maccabi» otrajā kārtā divu spēļu summā ar 10:0 sagrāva Azerbaidžānas vienību Lenkeranas «Khazar».

«Maccabi» komanda pērn Izraēlas čempionātā izcīnīja otro vietu, bet 2009./2010.gada sezonā piedalījās UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Haifas klubs pašlaik ir bez regulāras spēļu prakses, jo vietējā Izraēlas čempionāta jaunā sezona sāksies vien 24.augustā.

Izraēlas kluba pretinieki izšķirošajā kvalifikācijas kārtā noskaidrosies izlozē, kas notiks piektdien.

«Ventspils» klubs bija vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, kas turpināja dalību Eirokausos.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīram automātiski kvalificējušās vien septiņas komandas, bet visas pārējās tiks noskaidrotas četrās kvalifikācijas kārtās.

Sacensību fināls 2014.gada 14.maijā notiks Turīnā.