04.11.2015. 20:45
Latvijas vicečempione basketbolā «Ventspils» jaunizveidotā FIBA Eiropas kausa apakšgrupu turnīra otrajā mačā izbraukumā trešdien ar 100:96 (22:25, 24:22, 25:22, 29:27) rezultatīvā mačā uzvarēja sava bijušā spēlētāja Laura Blaua pārstāvēto Lietuvas komandu Pasvāles «Pieno žvaigzdes».

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 29 punktiem un sešām atlēkušām bumbām bija Zigimants Skučs, bet 19 punktus pievienoja amerikānis Demonds Kārters. Tikmēr ventspilniekiem 24 punktus guva Māris Gulbis, kuram arī piecas bumbas zem groziem, bet ar 18 punktiem izcēlās Kristaps Janičenoks.

Spēle iesākās, abām komandām cīnoties visai sīvi, vadībā atrodoties kā vienai, tā otrai komandai. Pirmās ceturtdaļas vidū vadību ieguva mājinieki, kuri tur atradās līdz pat nākamā ceturkšņa sākumam. Tad rezultāta pārsvaru atguva «Ventspils» basketbolisti. Tiesa, puslaika izskaņā veiksmīgāki bija «Pieno žvaigzdes» spēlētāji, kas pārtraukumā devās ar minimālu, viena, punktu pārsvaru.

Otrā puslaika sākums «Ventspils» komandai izdevās veiksmīgāks. Ventspilnieki spēja gūt 12 punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 58:49. Līdzīgs rezultāta pārsvars viesiem bija gandrīz visu trešo ceturtdaļu, taču jau noslēdzošā ceturkšņa pirmajā minūtē rezultāts bija neizšķirts 71:71.

Pēc dažām minūtēm Pasvāles komandas spēlētāji pat izvirzījās vadībā ar 78:76. Tiesa, cīņas turpinājumā atkal rezultatīvāku sniegumu demonstrēja ventspilnieki, kuri spēja atgūt vadību. Desmit sekundes līdz mača beigām ventspilniekiem bija tikai divu punktu pārsvars (98:96), taču, pateicoties amerikāņa Demjera Pitsa diviem realizētiem soda metieniem, «Ventspils» varēja svinēt kārtējo uzvaru šajā sezonā.

Blaus šajā mačā laukumā pavadīja sešas minūtes un 41 sekundi, kā laikā guva trīs punktus. Latvietis realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem. Tāpat basketbolista kontā viena atlēkusī bumba un viena kļūda.

Nākamajā FIBA Eiropas kausa mačā «Ventspils» 11.novembrī viesosies pie «PGE Turow».

Jaunajā turnīrā piedalās 56 komandas no visas Eiropas, kas sadalītas divās konferencēs. Katrā konferencē izveidotas septiņas apakšgrupas ar četrām komandām, kas aizvadīs divu apļu turnīru. Pēc tā katru grupu pirmo divu vietu ieguvējas un četras no 14 labākajām trešajām komandām iekļūs turnīra 1/16 finālā.

Sacensību finālčetrinieka turnīrs plānots 2016.gadā no 29.aprīļa līdz 1.maijam.