05.01.2016. 21:12
Latvijas vicečempione basketbolā «Ventspils» FIBA Eiropas kausa otrā posma otrajā spēlē otrdien savā laukumā ar 97:80 (32:22, 22:23, 21:19, 22:12) pieveica Beļģijas komandu Antverpenes «Giants», kas šajā turnīrā līdz šim vēl nebija piedzīvojusi zaudējumus.

Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kristaps Janičenoks, bet attiecīgi 17 un 16 punktus iemeta Māris Gulbis un Žanis Peiners.

Tikmēr «Giants» sastāvā 16 punktiem guva Maikls Smits un Kvame Vons.

Kaut mača ceturtajā minūtē «Giants» vēl izvirzījās vadībā ar 8:7, turpinājumā ventspilnieki nospēlēja ļoti rezultatīvi, pirmajā ceturtdaļā sametot 32 punktus un jau iegūstot desmit punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā «Ventspils» stabili saglabāja aptuveni desmit punktu pārsvaru, kas pēc 20 spēlētām minūtēm ļāva atrasties priekšā ar 54:45.

Kaut otrā puslaika sākumā ventspilnieki saglabāja pārsvaru, trešās ceturtdaļas vidusdaļā «Giants» veica izrāvienu 9:2, pietuvojoties līdz 64:68. Tomēr pēdējā pusotrā minūtē mājinieki guva septiņus punktus pēc kārtas un atkal bija priekšā ar 75:64. Zīmīgi, ka katrā no pirmajām trim ceturtdaļām «Ventspils» realizēja pēdējo sekunžu metienus.

Pilnībā spēles likteni ventspilnieki salauza ceturtās ceturtdaļas ievadā, kad guva pirmos astoņus punktus, bet ceturtās minūtes beigās viņu pārsvars jau pārsniedza 20 punktus. Līdz dueļa beigām «Ventspils» noturēja drošu uzvaru.

Tāpat kā «Giants», arī «Ventspils» turnīra pirmajā posmā bija viena no sešām komandām, kas tika pie maksimālā rezultāta - sešās spēlēs tikai uzvaras. Tomēr otrā posma pirmajā mačā ventspilnieki ar 64:88 piekāpās Čehijas čempionei Nimburkas ČEZ, bet «Giants» turpināja savu uzvaras gājienu, jo ar 94:73 uzveica Sofijas «Lukoil Academic» no Bulgārijas.

ČEZ un «Lukoil Academic» savstarpēju otrās kārtas spēli trešdien aizvadīs Bulgārijā.

Ar 14 uzvarām 16 spēlēs «Ventspils» ir «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) līdere, kamēr «Giants» Beļģijas čempionātā izcīnījusi sešas uzvaras un cietusi tikpat zaudējumu, kas tai dod sesto vietu.

Antverpenes komandas pamatkodolu veido leģionāri - komandas sastāvā ir seši amerikāņi, kā arī viens Beļģijas un Ugandas dubultpilsonis.

«Ventspils» ar Beļģijas klubiem dažādos turnīros tagad tikusies 12 reizes, svinot septiņas uzvaras.

Jaunajā turnīrā pirmajā posmā piedalījās 56 komandas no visas Eiropas, bet otro posmu sasniedza 32 labākās vienības. Otrajā posmā tās sadalītas astoņās grupās, pa četrām komandām katrā, kas vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru.

Pēc tam gaidāmi astotdaļfināli un ceturtdaļfināli, bet sacensību finālčetrinieka izspēle plānota 2016.gadā no 29.aprīļa līdz 1.maijam.

Jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr šovasar šajā hierarhijā radās neskaidrība, jo salīdzinoši negaidīti nopietnas pretenzijas uz konkurentu vājināšanu izvirzījusi Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa («FIBA Europe»), kas izveidoja FIBA Eiropas kausu un cerēja nokļūt arī starp ULEB Eirolīgas organizatoriem. Tomēr paredzams, ka nākamajā sezonā paralēli ULEB Eirolīgai tiks izveidota basketbola Čempionu līga.

Kā zināms, dalība kontinenta otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā - ULEB Eiropas kausā - pienācās Latvijas čempionvienībai «VEF Rīga», tomēr tā jau jūlija sākumā pavēstīja, ka šajā sezonā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī «Ventspils», līdz ar to pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nav pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā.

ULEB Eiropas kausā basketbolā (agrāk ULEB kausā) Latvija līdz šim nebija pārstāvēta vien pašā pirmajā sezonā 2002./2003.gadā, bet dažbrīd, arī pagājušajā sezonā, sacensībās piedalījās pat pa divām vienībām.