06.03.2013. 22:55

Latvijas komanda Ventspils pirmajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla spēlē trešdien izbraukumā ar rezultātu 78:81 (17:21, 14:19, 24:13, 23:28) zaudēja Lietuvas vienībai Šiauliai.

Latvijas kluba labā 20 punktus guva Jānis Timma, 19 punkti amerikāņa Donalda Simsa kontā, bet pie 11 punktiem tika Sandis Valters.

Pirmajā ceturtdaļā cīņa visu laiku ritēja punkts punktā, tikai pašās beigām mājiniekiem tiekot pie četru punktu pārsvara. Otrajā ceturtdaļā jau pārsvars piederēja Šiauliai komandai, kas divreiz izvirzījās vadībā ar astoņiem punktiem, bet atpūtā devās ar deviņu punktu handikapu (40:31).

Trešajā ceturtdaļā Ventspils īstenoja veiksmīgu atspēlēšanos, divreiz pārņemot vadības grožus savās rokās, bet ceturtajā ceturtdaļā atkal laukumā valdīja cīņa punkts punktā. Trīs minūtes pirms beigām rezultāts bija neizšķirts 68:68, bet 51 sekundi pirms cīņas noslēguma - 75:75. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas 35 sekundes, ventspilnieki nokļuva zaudētājos ar 76:77. Ar diviem gūtiem punktiem 12 sekundes pirms finālsvilpes atzīmējās Simss, tomēr atlikušajā laikā mājinieki izmantoja Ventspils basketbolistu kļūdu un guva četrus bezatbildes punktus.

Laukuma saimnieku rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Laurīns Samens. Abu komandu atbildes spēle notiks sestdien, bet finālturnīrā iekļūs vienība, kas uzvarēs summā.

Ceturtdien pirmo ceturtdaļfināla maču aizvadīs divkārtējā Latvijas čempione Barons kvartāls, kas uzņems Igaunijas vienību Tartu TU/Rock. Vēl vienā sērijā Armanda Šķēles pārstāvētā Igaunijas čempionvienība Tallinas Kalev/Cramo sacentīsies ar Lietuvas komandu Pasvāles Pieno žvaigzdes.

Plānots, ka pēc tam, kad būs noteikts BBL čempions, sezona noslēgsies ar Baltijas Superkausu, kas risināsies pēc finālčetrinieka jeb Final Four sacensību formāta.

Superkausa turnīrā piedalīsies BBL čempioni, kā arī 2012.gada triju Baltijas valstu čempionātu uzvarētāji.