18.12.2016. 17:51

"Ventspils Augstskolai" šosezon neizdevās pēc pirmās kārtas iekļūt starp 12 labākajām komandām, kas licis turpināt cīņu par 13. - 21. vietu. Ventspilnieki pret pārējām komandām šajā grupā nav zaudējuši, līdzīgi kā "Valmiera/Ordo-2". Šodien Ventspils komanda viesojās pie BJBS "Rīga" basketbolistiem, kuri bija ļoti tuvu uzvarai sezonas pirmajā mačā, bet tā arī pie panākuma vēl nebija tikuši.

Ventspilniekiem izdevās parādīt savu favorītu statusu jau pirmajā ceturtdaļā, pilnībā dominējot laukumā. Ceturtdaļas pirmajā pusē Aivars Dambis guva divus punktus, bet vēl divus pievienoja otrajā, kas bija vienīgie četri punkti mājiniekiem. Tikmēr VeA atbildēja ar gana rezultatīvu spēli, esot vadībā pēc 10 spēlētām minūtēm ar rezultātu 23:4.

Otro ceturtdaļu rīdzinieki sāka jau nedaudz pārliecinošāk, bet viesi spēja izlīdzināt spēli, nepieļaujot nopietnu izrāvienu, kā arī pirmo reizi ceturtdaļas vidū palielināja rezultāta starpību līdz 20 punktiem (31:11). Pāris minūtes "Rīga" izrādīja pretiniekiem pretestību, bet pirmā puslaika izskaņā atkal iniciatīvu ieguva viesi, palielinot savu pārsvaru līdz 33 punktiem. Puslaiks noslēdzās ar precīzu Dambja tālmetienu un 46:16 uz rezultāta tablo.

Pēc lielā pārtraukuma viss sagriezās kājām gaisā. Ventspilnieki slikti sāka otro puslaiku, pieļaujot rīdzinieku 12:3 izrāvienu. Lai arī būtiski tas neko šajā mačā nemainīja, jo bija skaidrs, ka mājinieki 30 punktu deficītu neatspēlēs, spēle vismaz vairs nebija tik viennozīmīga. Trešās ceturtdaļas izskaņā rezultāta starpība atkal bija pieaugusi līdz 27 punktiem, bet tās noslēgumā tālmetienu realizēja Dāvis Bīgestāns (38:62). Pēc ne visai veiksmīgās trešās ceturtdaļas ceturtajā ventspilnieki atkal spēja parādīt savu pārākumu un guva vairāk punktu nekā kādā no spēles iepriekšējiem nogriežņiem. Tas ļāva svinēt ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 88:53.

Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem izcēlās Kristaps Ķilps, bet 17 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Vlada Mikuļska kontā. "Rīgas" labā 14 punktus guva un deviņas atlēkušās bumbas izcīnīja Aivars Dambis, bet 13 punkti Dāvim Bīgestānam.

BJBS "Rīga" - "Ventspils Augstskola" 53:88 (4:23, 12:23, 22:16, 15:26)

"Rīga": Dambis 14 (9 ab), Bīgestāns 13, Lapāns 7, Rimšāns 6, Egle 4, Veldre 4, Butirins 3, Birjukovs 2, Blankveins.VeA: Ķilps 18 (4 pb), Mikuļskis 17 (7 ab), Vikentjevs 14 (7 ab), Purpļevičs 10 (5 rp), Berģis 10 (6 ab), Bērziņš 6, Gorbants 5, Jankovskis 4 (6 rp), Lācis 4.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība