07.12.2016. 22:41

„Ventspils” Čempionu līgā debitēja ar maču pret „EWE Baskets”, savā laukumā zaudējot patiešām dramatiskā cīņā ar viena punkta starpību. Kopš tā laika abas komandas Čempionu līgā bija guvušas trīs uzvaras, bet „Ventspils” sastāvs bija pieredzējis krietnas traumu problēmas.

Nopietni savainojumi Andrejam Gražulim un Rihardam Lomažam, traumas dēļ nespēlē arī Šeiks Mbodžs, līdz ar to šodien pieteikumā varēja ierakstīt tikai desmit spēlētājus. Turklāt arī no šiem desmit Māris Gulbis un Kristaps Janičenoks, kuriem iepriekš bija smagas traumas, šodien laukumā nemaz neizgāja.

Spēlējot astoņu basketbolistu sastāvā, „Ventspils” jau pirmajā ceturtdaļā nokļuva pamatīgās problēmās. „EWE Baskets” maču uzsāka ar izrāvienu 9:2, ko pēc tam pārvērta vēl pārliecinošākajā 21:5. „Ventspils” sastāvā metieni spītīgi nekrita nevienam, izņemot Arti Ati, kurš guva komandas pirmos astoņus punktus, taču pirmā ceturtdaļa tik un tā beidzās ar 13:26 vāciešu labā.

Mača turpinājumā „Ventspils” uzbrukuma līdera lomu uzņēmās Aigars Šķēle, kurš spēlēja rezultatīvi, taču kurzemnieki ļoti reti tika pie tiesībām izpildīt soda metienus. „EWE Baskets” gan sodiņus izpildīja visai bieži, kas palīdzēja turēt pārsvaru 15 punktu apmērā, turklāt „Ventspils” jau tā plāno sastāvu vēl vairāk iespaidoja fakts, ka trešās ceturtdaļas vidū pa trim piezīmēm bija gan Dīnam, gan Zaķim, gan Atem.

Trešās ceturtdaļas izskaņā gan izdevās likt vāciešiem panervozēt – Šķēle, Māris Ziediņš un Edgars Žeļonis izveidoja mini izrāvienu 7:0, un pēkšņi rezultāta starpība 29. minūtē vairs bija tikai deviņi punkti. Pirms pēdējās ceturtdaļas tas nebūtu bijis tas bezcerīgākais rezultāts, taču „EWE Baskets” paņēma pārtraukumu, Kriss Keimers guva divus punktus un Dominiks Lokhārts paspēja iemest tālmetienu, atjaunojot cienījamu pārsvaru pašās ceturtdaļas beigās.

Vēl vienam izrāvienam „Ventspilij” spēka nepietika un nācās samierināties ar zaudējumu 73:87. Ar 18 punktiem rezultatīvākais Latvijas komandā bija Šķēle, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles, kamēr Folerins Kempbels pievienoja 16 punktus.

(26:13, 25:21, 16:19, 20:20)EWE Baskets: Kvāls 19 (11 atl.b.), Kreimers 11, Masenāts 11, Poldings 11, Lokhārts 9, Švethelms 7, Vimbergs 5, Mādrihs 3, Hujičs 3, Krāmers, BacaksVentspils: Šķēle 18, Kempbels 16, Žeļonis 14, Dīns 9, Ate 8, Zaķis 5, Ziediņš 3, Leimanis.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA