18.08.2012. 19:50
Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Virslīgas čempione "Ventspils", kas šodien savā laukumā itin viegli tika galā ar Rīgas "Daugavu" – 5:0. Pa diviem vārtiem guva Josuke Saito un Simons Pauļus.

"Ventspilij" jau ar pirmajām minūtēm bija liels pārsvars bumbas kontrolē, taču ar bīstamu momentu veidošanu pie viesu vārtiem nesekmējās. Rezultātu izdevās atklāt 36. minūtē, kad lieliski kreisajā malā nospēlēja Oļegs Žatkins. Pussargs vārtu priekšā atrada Josuki Saito, un japāņu uzbrucējs no vārtsarga laukuma garām neaizsita, gūstot savus pirmos vārtus čempionu rindās – 1:0.

Nieka trīs minūtes vēlāk "Daugava" ielaida vēlreiz, kad no 20 metriem vārtu apakšējā stūrī iesita Simons Pauļus. "Ventspils" pirmo puslaiku uzvarēja ar 2:0, pie saviem vārtiem nepatīkamus brīžus neizjūtot.

Otrais puslaiks tikko bija sācies, kad Pauļus guva trešos vārtus. Lietuviešu pussargs bez īpašas pretestības ieskrēja soda laukumā un no desmit metriem panāca jau 3:0 mājinieku labā. "Daugava" arvien uzbrukumā neko nevarēja izveidot, bet "Ventspils" veidoja uzbrukumu pēc uzbrukuma. 64. minūtē izgājienā no vārtiem pēc viesu centrējuma kļūdījās Artūrs Vaičulis, un Saito ar galvu ieraidīja bumbu tukšos vārtos – 4:0.

Ieguvusi jau četru vārtu pārsvaru, "Ventspils" sāka spēlēt paviršāk. Uz pēdējām 15 minūtēm laukumā izgāja Jurijs Žigajevs, kuram pirmā spēle savā laukumā pēc atgriešanās laukumā. Kompensācijas laikā ar tālšāvienu 5:0 panāca Igors Tarasovs, arī viņam pirmie vārti jaunajā klubā. "Ventspils" rīdziniekus šosezon uzvarējuši visās trīs savstarpējās spēlēs, kopējā vārtu attiecība: 11:1! Čempioniem trešā uzvara pēc kārtas, kas ļauj četru punktu attālumā pietuvoties 2. vietā esošajai "Skonto", kas šodien ar 0:1 zaudēja Liepājā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
18.08. 18:00 Liepājas metalurgs – Skonto 1:0 (1:0) Leliuga 23'
18.08. 18:00 Ventspils – Daugava (R) 5:0 (2:0) Saito 36' 64'; Pauļus 39' 46'; Tarasovs 90'
18.08. 19:00 Jelgava – Daugava (D)
18.08. 19:00 Spartaks – Gulbene
19.09. 18:00 Jūrmala – Metta/LU

Vārti: Saito 36', 64', Pauļus 39', 46' Tarasovs 90'Ventspils: Uvarenko, Timofejevs, Dubra (Badjautdinovs 75'), Smirnovs, Kurakins, Giļmanovs, Žatkins, Pauļus (Žigajevs 76'), Tarasovs, Saito, Turkovs (Abdultaofiks 85')Daugava: Vaičulis, Šiļuks, Korbans, Broders, Solovičs, Gospodarjs, Kapusts (Kārkliņš 65'), Baturinskis, Gramovičs, Gripa, Ziļs (Kļušķins 75)Brīdinājumi: Kurakins 76', Badjautdinovs 78' – Kapusts 30', Korbans 57'