30.01.2017. 15:49

Ventspilnieki atgriezās no turnīra Baltkrievijā, kur tikās ar Brestas "Dinamo" (1:4) un Lietuvas "Trakai" (1:1), savukārt "Jelgava" pēdējo spēli aizvadīja pirms nedēļas pret RFS (1:3). Kurzemnieku pamatsastāvā pārsteigumu nebija, kamēr jelgavniekiem joprojām vārtos nebija Kaspara Ikstena, kurš iepriekš mēģināja iekārtoties ārzemēs. Šoreiz vārtus sargāja no Kipras atbraukušas Jānis Krūmiņš, kurš starpsezonā bija iedzīvojies nelielā savainojumā, bet jau mača laikā pie traumas tika Reinis Flaksis, pirmā puslaika vidū tiekot nomainīts pret Gintu Freimani. Jelgavnieku pamatsastāvā bija arī viens pārbaudāmais spēlētājs – horvātu aizsargs.

Vienīgie vārti tika gūti ap 76. minūti, kad uz maiņu iznākušais Kaspars Svārups uzripināja bumbu Vitālijam Rečickim, kurš no 18 metriem vienā pieskārienā trāpīja apakšējā stūrī (1:0). Astoņas minūtes vēlāk Svārups izcēlās vēlreiz, taču šoreiz negatīvā ziņā – raženais uzbrucējs rupji nospēlēja pret "Jelgavas" kapteini Freimani un tika noraidīts. "Jelgava" 4. februārī Viļņā tiksies ar Lietuvas vicečempioni "Trakai", bet "Ventspils" 7. februārī Rīgā spēlēs pret "Liepāju".

Rezultatīvāka spēle noritēja "Elektrum" Olimpiskajā centrā, kur Latvijas čempions Jūrmalas "Spartaks" ar nominālo centra uzbrucēju Elvi Stugli un uzbrūkošo pussargu Anastasiju Mordatenko, kurš tā arī neaizvadīja nevienu spēli Serbijas Superlīgā, aizsardzībā pārspēja "Mettu"/LU (4:1). Pirmā puslaika vidū Edgars Gauračs atklāja rezultātu (1:0), puslaika izskaņā Stuglis pārsvaru dubultoja (2:0), 60. minūtē pieredzējušais Gatis Kalniņš (1:2) atjaunoja intrigu, bet spēles beigu daļā Ričards Korzāns un Jevgeņijs Kozlovs panāca jau 4:1. Otrā puslaika vidū notika arī nepatīkama epizode: cīnoties par bumbu neveiksmīgi piezemējās bijušais Latvijas U21 izlases kapteinis Aleksejs Giļņičs, kurš pēc tam nebija spējīgs patstāvīgi atstāt laukumu.

6. februārī "Spartaks" tiksies ar RFS, bet "Metta"/LU tajā pašā dienā spēlēs pret Lietuvas "Utenis". Šodien ukraiņu medijos parādījas ziņas, ka "Spartaks" varētu doties treniņnometnē uz Beleku (Turcija), taču kluba vadība portālam Sportacentrs.com sacīja, ka šī informācija ir nepatiesa.

"Jelgava" – "Ventspils" 0:1 (0:0)Vārti: Rečickis 76'.Noraidījums: Svārups 84'."Jelgavas" pamatsastāvs: Krūmiņš, pārbaudāmais, Flaksis , M. Ošs, Jermolajevs, Lazdiņš, Perepļotkins, Siņeļņikovs, Grigarāvičs, Kaubers, Malašenoks."Ventspils" pamatsastāvs: Uvarenko, Žuļevs, Savčenkovs, Obuobi, Rugins, Rečkickis, Alfa, Tīdenbergs, Aleksejevs, Karlsons, pārbaudāmais.

Jūrmalas "Spartaks" – "Metta"/LU 4:1 (2:0)Vārti: Gauračs 21', E. Stuglis 42', Korzāns 77', J. Kozlovs 84' – G. Kalniņš 60'."Spartaka" pamatsastāvs: Nerugals, Pušņakovs, E. Stuglis, Mihadjuks, Mordatenko, J. Kozlovs, Džeriņš, Pilāts, Korzāns, Gauračs, pārbaudāmais."Mettas"/LU pamatsastāvs: D. Ošs, Ševeļovs, G. Kalniņš, Ašrifī, Švalbe, Gudēns, Strods, Šibass, Mijazaki, Birka, Indrāns.