07.11.2014. 20:09
"Aldaris" LBL čempionātā pie piektā panākuma tik pat mačos tikuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas viesos, pārliecinoši uzvarot trīs no četrām ceturtdaļām, ar 78:57 pārspēja BK "Valmiera", tā vidzemniekiem sarūpējot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Mājinieki sāka ar pieciem punktiem pēc kārtas, bet ventspilnieki punktu gūšanu sāka ar Dāvja Lejasmeiera tālmetienu. Ar punktu gūšanu komanda ceturtdaļas pirmajā pusē veicās ne pārāk labi, un tās vidū ar trīspunktu gājienu neizšķirtu 7:7 panāca Džerajs Grants. Tam gan sekoja BK "Ventspils” izrāviens – sakārtojuši aizsardzību, viesi pamazām attālinājās, trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām pēc Četmena un Bārnisa sarīkotā ātrā uzbrukuma panākot jau 17:9. Grimšanas turpinājumu valmierieši gan nepieļāva, tomēr pēc pirmajām desmit minūtēm kurzemniekiem bija septiņu punktu pārsvars – 20:13.

Otrā ceturtdaļa faktiski sākās ar BK "Valmiera” minūtes pārtraukumu – 52 sekunžu laikā ventspilnieki guva piecus punktus pēc kārtas, un par to vajadzēja parunāt. Lielu vai pareizāk sakot gandrīz nekādu labumu šī apspriede valmieriešiem gan nedeva, jo četru minūšu laikā viesi jau bija guvuši 13 punktus, kamēr mājinieki tikai vienu.

Valmieras treneri enerģiski meklēja sastāvu, kurš varētu kaut ko mainīt komandas spēlē, taču nedz spēlēšana ar īsāku sastāvu, nedz citi meklējumi rezultātu īsti nedeva. Otrajā ceturtdaļā ielaižot tikai deviņus punktus, BK "Ventspils" pirmo puslaiku noslēdza ar pārliecinošu vadību 46:22.

Trešās ceturtdaļas vidū kļuva skaidrs, ka intriģējoša galotne šajā mačā nav gaidāma – ar diviem soda metieniem Lejasmeiers panāca jau 60:26, bet vēl pēc brīža Gulbis ar tālmetienu arī 65:29, bet ceturtdaļa noslēdzās 67:36. Atlikušajā laikā dramatiskākie notikumi risinājās pēdējās ceturtdaļas vidū, kad cīņā par atlēkušo bumbu mājinieks Māris Ziediņš ar elkoni trāpīja pa degunu Artjomam Butjankovam, un ventspilnieks laukuma pameta, asinīm plūstot.

Lai gan pēdējā ceturtdaļā veiksmīgāk nospēlēja valmierieši, kopumā pārliecinošo ventspilnieku uzvaru tas apdraudēt nevarēja – 78:57.

Valmiera – Ventspils 57:78 (13:20, 9:26, 14:21, 22:11)Valmiera: Rozītis 12 (10ab), Iļjins 11 (7ab), Ziediņš 7, Dārgais 6, Vītols 6, Vīņauds 7, Rudmiezis 5, Freibergs 3 (6ab), Elksnis 3, ApsītisVentpspils: Grants 19, Gulbis 16, Bārniss 15 (7ab), Peiners 8, Lejesmeiers 5, Vairogs 5, Ate 4, Butjanovs 2, Četmens 2, Meiers 2, Kanbergs

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048