18.02.2017. 18:41

Ventspils: Leimanis, Šķēle, Kempbels, Ziediņš, ŽeļonisLatvijas Universitāte: Brizgalovs, Melderis, Jaunzems, Rēķis, Eiduks

Šajā spēlē BK "Ventspils" pieteikumā bija arī Andrejs Gražulis, tomēr pret studentiem spēka uzbrucējs vēl laukumā nedevās. Tāpat uz rezervistu soliņa atradās veterāni Vilijs Dīns un Kristaps Janičenoks, kuriem šajā mačā tika dota atpūta.

Spēles pirmās četras ar pusi minūtes iesākās pasīvi, katrai komandai realizējot pa vienam metienam. Pirmās ceturtdaļas vidū Jāņa Eiduka trejacis izvirzīja vadībā LU, bet Ričarda Meldera ātrais uzbrukums panāca viesiem piecu punktu vadību - 7:2. Neapmierināts par savas komandas sniegumu, Kārlis Muižnieks pieprasīja minūtes pārtraukumu divas ar pusi minūtes pirms spēles pirmā nogriežņa izskaņas. Ceturtdaļas noslēgumā Toms Leimanis ar caurgājienu sadeldēja rezultāta starpību, bet Ingus Jakovičs, pārtverot bumbu, ātrajā uzbrukumā izlīdzināja spēles rezultātu - 11:11.

Spēles vadību "Ventspilij" panāca Māris Gulbis, realizējot divus tālmetienus pēc kārtas un izvirzot mājiniekus vadībā ar 21:15. Precīzo tālmetienu sēriju ventspilniekiem turpināja Artis Ate, ielidinot pretinieku grozā vēl divus trejačus. Otrās ceturtdaļas otrajā pusē mājinieku desmit punktu pārsvaru LU sadeldēja līdz trīs punktu deficītam. Pirmā puslaika pēdējais sekmīgais uzbrukums izdevās Florianam Kempbelam, gūstot divus punktus ar sodu un noslēdzot mača pirmo pusi ar rezultātu 37:31.

Otrā puslaika sākumā Ingus Jakovičs un Māris Gulbis ar precīziem metieniem no groza tuvuma ātri sasniedza 11 punktu vadību "Venspilij". Spēles turpinājumā "Latvijas Universitāte" nespēja tikt galā ar kurzemnieku pārspēku un "Ventspils" pārliecinoši audzēja rezultāta pārsvaru. Trešās ceturtdaļas izskaņā rezultatīvs bija Toms Leimanis un LBL līdervienība pārsniedza divdesmit punktu vadību. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas mājinieki atradās priekšā ar 65:44.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā Jānis Eiduks centās sadeldēt LU rezultāta starpību, tomēr "Ventspils" pārsvars bija pārāk ievērojams un Kārļa Muižnieka komanda turpināja audzēt rezultāta starpību. Spēles izskaņā "Ventspils" rindās rezultatīvi darbojās Florians Kempbels, Aigars Šķēle un Edgars Žeļonis, nodrošinot turnīra līdervienībai pārliecinošu uzvaru ar 96:60. Tādējādi "Ventspils" izcīnīja 19. uzvaru sezonā, nostiprinoties turnīra tabulas līderpozīcijā, kamēr "Latvijas Universitāte" piedzīvojusi 19. zaudējumus un saglabā devīto pozīciju "OlyBet" LBL tabulā.

Ventspils – Latvijas Universitāte 96:60 (11:11, 26:20, 28:13, 31:16)Ventspils: Kempbels 21, Jakovičs 19, Gulbis 16, Žeļonis 12 (10 atl. bum.), Ate 10, Šķēle 7, Leimanis 6, Ziediņš 5Latvijas Universitāte: Eiduks 18, Jaunzems 18, Rēķis 11, Brizgalovs 6, Melderis 3, Rubenis 2, Dembskis 2, Šnipke, Leja

Izmantotie resursi:basket.lv