15.03.2014. 09:44
Sestdien Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfināla atbildes spēli aizvadīs BK "Ventspils" basketbolisti, savā laukumā pulksten 17:00 uzņemot "Siauliai". Ventspilniekiem, lai iekļūtu turnīra pusfinālā, jāatspēlē sešu punktu deficīts.

Pirmajā mačā Šauļos Roberta Štelmahera padotie piedzīvoja zaudējumu 60:66, bet varēja būt arī trakāk. Uzvarējuši pirmo ceturtdaļu, otrajā viesi ātri vien nonāca zaudētājos, bet puslaiku noslēdza ar astoņu punktu deficītu 28:36. Trešā ceturtdaļa BK "Ventspils" izpildījumā bija pagalam bēdīga, kas zina, varbūt bēdīgākā visā sezonā, jo sākot pēdējo desmitminūti, Šauļiem jau bija 19 punktu pārsvars... Tomēr kurzemnieki, atceroties, ka cīņas liktenis izšķirsies divu spēļu summā, prata saņemties, ne vien sadeldējot savus mīnusus, bet pat tiekot pie iespējas izraut uzvaru. Diemžēl svītru izredzēm pārvilka pašu kļūdas, taču sešu punktu deficīts savā laukumā neapšaubāmi ir atspēlējams. Jāpiebilst, pa pagājušajā sezonā arī ceturtdaļfinālā ventspilnieki viesos zaudēja ar -3, bet mājās uzvarēja ar +7, un ar tādu panākumu pietiks arī šogad.

Skatoties statistika ailītēs, redzams, ka BK "Ventspils" Šauļos nomocīja tās pašas problēmas, kas pirms pāris nedēļām aktuālas bija arī astotdaļfināla mačā Paņevežā. Ventspilniekiem bija problēmas ar bumbu atkarošanu pie sava groza (mājinieki savāca 11 kopējo cīņu uzvarot 39:33) un soda metienu realizēšanu (8 no 14 jeb 57%). Tās, neapšaubāmi, ir labojamas lietas un tik pat neapšaubāmi ir tas, ka bez šo divu pozīciju uzlabošanas sešu punktu atsišana var būt pat ļoti smags uzdevums. Protams, jāpiebilst par vēl vienu lietu, kas mājās varētu būt veiksmīgāka – tālmetieni. Šauļos iekrita vien 2 no 18, bet savā laukumā prasītos vēl kādi, taču tas noteikti nebūs noteicošais panākuma izcīnīšanā.

Pēc pirmā mača Roberts Štelmahers atzina, ka lielāko daļu mača komanda spēlējusi ļoti gausi. It sevišķi to varētu attiecināt uz komandas aizsardzību otrajā un trešajā ceturtdaļā. Savukārt ceturtā apliecināja seno patiesību – visam jāsākas ar aizsardzību. Kad izdevās biežāk noturēt sāncenšu uzbrukumus, vieglāk un daudzveidīgāk veidojās jau pašu darbības sāncenšu laukuma pusē.

Jācer, ka ventspilnieki atbildes mačā laukumā varēs doties sešatā, tas ir, ka lieli palīgs būs sestais spēlētājs – līdzjutējs. Protams, basketbola vēsture zina dažādus gadījumus, tomēr lielās uzvaras bieži vien tiek izcīnītas arī ar līdzjutēju atbalstu, un tas ventiņiem šoreiz tiešām būs ļoti nepieciešams. Sešu punktu deficīts nav milzīgs, taču tas tomēr nav atspēlējams vienā uzbrukumā, tā kā vajadzīgās uzvaras izcīnīšanai būs nepieciešami visi pieejamie resursi.

Spēles sākums Ventspilī pulksten 17, bet pirms tās vēl tiks sumināti Soču olimpieši Sandis Prūsis un Roberto Puķītis.