15.03.2014. 18:51
Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla spēlē BK „Ventspils” ar 71:68 pieveica Lietuvas „Siauliai” komandu, tiesa, ar šo uzvaru bija par maz, lai iekļūtu pusfinālā, jo divu spēļu summā ciests zaudējums ar mīnus trīs.

Pirmajā BBL ceturtdaļfināla spēlē izbraukumā „Ventspils” cieta zaudējumu ar 60:66, kas nozīmēja, ka šodien jāatspēlē sešu punktu deficīts. To izdevās izdarīt jau pirmajās divās minūtēs, iegūstot vadību ar 7:0. Par nelaimi ventspilniekiem, mačs vēl nebija beidzies.

Īsā laika posmā septiņus punktus pēc kārtas guva Vītauts Sulskis, un iedzinējos ar 14:18 nokļuva jau „Ventspils”, taču ceturtdaļas pēdējā minūtē tomēr ar Sanda Valtera tālmetiena palīdzību izdevās atjauno relatīvu līdzsvaru mačā (21:20).

Otru ceturtdaļu mājinieki uzsāka ļoti rezultatīvi, gūstot 16 punktus piecās minūtēs, turklāt viesiem bija lielas grūtības nospēlēt aizsardzībā bez noteikumu pārkāpuma – puslaika izskaņā „Ventspils” izmeta astoņus soda metienus, no kuriem trāpīja sešus. Deviņus punktus pirmajā puslaikā bija guvis Džerajs Grants, kamēr precizitāte piekliboja Jānim Timmam, kas gan netraucēja „Ventspilij” pēc pirmā puslaika būt vadībā ar sev izdevīgo 47:40.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgi uzsāka Jānis Timma, pēc Valtera neprecīzā tālmetiena savācot atlēkušo bumbu un uzreiz triecot to grozā. Tiesa, turpinājumā „Ventspils” uzbrukums pamatīgi iestrēga, un metienu no spēles neizdevās realizēt līdz pat trešās ceturtdaļas izskaņai! Ar soda metienu palīdzību gan izdevās noturēt vadību (56:55), taču neveiksmes metienos radīja ļoti nepatīkamu tendenci.

Sauso sēriju 4. ceturtdaļas sākumā salauza Ronalds Zaķis, bet ar leģionāru Kempa un Lejasmeijera tālmetienu palīdzību izdevās arī atjaunot sešu punktu pārsvaru (66:60). Problēmas gan sagādāja viesu saspēles vadītājs Dereks Nīdhems, kurš panāca 64:68, un šāds rezultāts bija vēl pusotru minūti pirms mača beigām.

Atlikušajā laikā Zaķis trāpīja vienu no diviem soda metieniem, un komandas apmainījās ar vairākiem neprecīziem tālmetieniem, bet pie neizdevīgā rezultāta 69:64 bumba nokļuva pie viesiem, un šeit negatīvu faktoru nospēlēja tas, ka „Ventspilij” nebija sakrāta piezīmju norma. Tikai pēc trešā uzsistā soda uz soda līnijas tika aizsūtīts Šauļu spēlētājs, kurš panāca 66:69. Ventspilnieku izredzes vēl vairāk sabojāja Viljamsa garām aizmestais soda metiens, un lai arī mačā izdevās uzvarēt ar 71:68, kopumā ciests zaudējums ar mīnus trīs.

Pagājušajā sezonā tieši "Ventspils"kļuva par BBL čempioni, taču savu titulu šogad aizstāvēt vairs nespēs. Šodien 14 punktus guva Ronalds Zaķis, savukārt uzvarētāju sastāvā 18 punkti un astoņi izprovocēti sodi Nīdhemam. "Ventspils" uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām (43:33), taču nepārliecinošais otrais puslaiks neļāva gūt uzvaru ar vajadzīgo rezultāta starpību.

Ventspils-Siauliai 71:68 (21:20, 26:20, 9:15, 15:13)Ventspils:Zaķis 14, Grants 13, Vairogs 10, Viljamss 8, Timma 7, Valters 6, Butjankovs 4, Lejasmeiers 3, Kemps 3,Siauliai:Nīdhems 18, Leslijs 16, Sulskis 11, Ģiedraitis 11, Juciks 5, Labucks 4, Pakamanis 3

Izmantotie resursi:Baltic Basketball League