06.02.2016. 18:50
"Aldaris" LBL čempionātā pie 18. uzvaras tikuši regulārās sezonas līderi "Ventspils" basketbolisti, kas viesos pārliecinoši tika galā ar "Jelgavas" komandu 85:61. Pie punktiem šajā mačā tika visi desmit ventspilnieki, bet pieciem no viņiem arī izdevās savākt divciparu skaitli.

Abas komandas mačam pieteicas vien desmit spēlētājus, turklāt ventspilnieki bija iedevuši brīvdienu savam kapteinim Kristapam Janičenokam. Lai gan rezultātu mačā atklāja viesi, mājinieki drīz vien panāca 6:2 savā labā, tiesa ventspilnieki tikpat ātri arī rezultātu izlīdzināja. Kādu laiku komandas punktus vāca līdzīgi, bet tad attālināties izdevās ventspilniekiem, kas ceturtdaļas izskaņā tika pie sešu punktu pārsvara (17:11), un nu jau atbilde bija jāgatavo jelgavniekiem. Viņiem tas arī izdevās – Andris Justovičs iemeta tālo, no tuvākas distances bija precīzs arī ceturtdaļas pēdējā sekundē, pietauvojot savu komandu viena metienā attālumā 19:16.

Otrās ceturtdaļas pirmo 78 sekunžu laikā Ventspils basketbolisti izmeta astoņus soda metinies, no kuriem realizēja sešus, panākot 25:17, turklāt laukuma saimnieki tieši tikpat ātri bija savākuši piezīmju normu. Četras piezīmes jau bija saņēmis viens no Jelgavas uzbrukuma līderiem Justovičs, kurš steidzīgi tika nosēdināts uz rezervistu soliņa. Žaņa Peinera trīs punktu gājiens ļāva Ventspilij pirmo reizi pārsniegt desmit punktu pārsvaru (34:23). Līdz puslaika beigām tuvāk Jelgavai tikt neizdevās, jo uz Augusta Jankaiša diviem punktiem ar pēdējās sekundes trīnīti atbildēja Pitss – 41:28. Ja ventspilniekiem viss bija daudzmaz kārībā, tad mājiniekiem pārtraukumā bija jādomā ne tikai par to, kā lauzt mača gaitu, bet arī, kā to izdarīt, nezaudējot līderus. Četras piezīmes jau bija Justovičam un Zēbergam, bet trīs bija sakrājis Pļavnieks.

Ja līderus atstāt spēlē mājiniekiem sanāca, tad ar rezultāta starpības deldēšanu neveicās nekā. Ventspils pārsvars ātri vien pietuvojās 20 punktiem un ceturtdaļas otrajā pusē tas arī tika sasniegts, kad Artjoms Butjankovs panāca 54:34. Ar šādu pārsvaru ventspilnieki sagaidīja arī ceturto ceturtdaļu 65:45.

Brīnumainas pārvērtības ceturtā ceturtdaļa nenesa un galu galā kļuva vien par formalitāšu kārtošanu. Arī ar to labāk klājās ventspilniekiem, kas šīs desmit minūtes uzvarēja ar 20:16, bet visu maču – 85:61.