24.12.2013. 14:38
Nu jau bijusī Anglijas Premjerlīgas līdere Londonas "Arsenal" galvaspilsētas derbijā savā laukumā cīnījās neizšķirti ar "Chelsea" (0:0). Mača gaitā galvenais tiesnesis Maiks Dīns vairākus strīdīgus lēmumus pieņēma par sliktu mājiniekiem, un "Arsenal" galvenais treneris Arsēns Vengers ir pārliecināts - Teo Volkots soda laukumā tika nogāzts.

"Man ir nožēla, jo jutu, ka mums vajadzēja uzvarēt šo spēli. Viņiem bija viena iespēja pirmajā puslaikā, un es domāju, ka par pārkāpumu pret Volkotu vajadzēja nozīmēt 11 metru soda sitienu," sacīja Arsēns Vengers. "Kopumā otrajā puslaikā mums bija divas vai trīs labas izdevības, kuras nerealizējām. Taču "Chelsea" taktiskā ziņā noslēdza šo spēli, jo vēlējās mūs noķert pretuzbrukumā. Paši redzējāt, ka "Chelsea", noņemot Toresu un smailē izlaižot Oskaru, bija priecīga ar neizšķirtu."

"Varbūt nespēlējām tik plūstoši, cik varējām, un nedaudz spēlējām gluži kā ar rokas bremzi, jo zinājām, ka, ja nevaram uzvarēt, nedrīkstam arī zaudēt. Tās ir sekas pēc iepriekšējām spēlēm pret "Everton" (1:1) un Mančestras "City" (3:6)," Vengers turpināja. "Tā ir izšķērdēta izdevība, bet nevaru vainot komandas vēlēšanos spēlēt, jo fubolisti atdeva pilnīgi visu."

"Ieradāmies uzvarēt, gribējām uzvarēt, bet bija ļoti svarīgi nezaudēt, jo, ja zaudētu, mēs būtu piecus punktus aiz līderes. Spēlējot neizšķirti, esam divus punktus aiz divām līderēm, un tā ir pavisam cita aina. Mēģinājām uzvarēt, bet neesam bēdīgi par punktu," pēc mača teica "Chelsea" galvenais treneris Žuzē Mourinju. "Ja mūsu gūto vārtu skaits būtu tieši saistīts ar izveidoto iespēju skaitu, tas būtu fantastiski. Negūstam pietiekami daudz vārtu, un tā nav tikai uzbrucēju problēma - tā ir arī citu cilvēku problēma, kas nerealizē pusizdevības."

"Par pusiespējām saucu tādus momentus, kad atgūsti bumbu, tev ir brīva telpa un pretinieks nav balansā. Šajā spēlē nebija vārtsargu glābšanas. Mums bija viena liela iespēja un daudz pusiespēju, un viena liela iespēja un nevienas pusiespējas "Arsenal", jo mēs visu kontrolējām," Mourinju turpināja. ""Arsenal" spēlēja labi, un viņi spēlēja tādu spēli, kādu vēlējāmies. Kad atstājām Artetu brīvu, zinājām, ko darām. Viņš bija brīvs, bet nevarēja atrast brīvās zonas, kuras parasti atrod. Tāpēc tās bija piespēles Arteta - Saņā - Arteta - Gibss - Arteta, jo mani spēlētāji bez jebkādām problēmām darbojās kompaktā blokā."

Gan spēles laikā, gan pēc tās publiskajā telpā bija daudz diskusiju par tiesāšanu. Maiks Dīns varēja noraidīt pat vairākus spēlētājus, un vienā no uzbrukumiem Dīns varēja piespriest gan 11 metru soda sitienu par pārkāpumu pret Teo Volkotu, gan parādīt sarkano kartīti Džonam Obi Mikelam par rupju spēli pret Mikelu Artetu. Taču "Arsenal" palika bez pendeles, bet Obi Mikels nesaņēma pat brīdinājumu.

Vengers sarunā ar Sky Sports bija pārliecināts, ka Volkots soda laukumā tika nogāzts: "Tā bija simtprocentīga pendele. Kādēļ tiesnesis to neiedeva? Nezinu, es neesmu tiesnesis un nevarēju to iedot. Vismaz man par pārkāpumu nebija nekādu šaubu." Savukārt Mikels Arteta prāto, ka Dīns nenoraidīja Obi Mikelu, jo, viņaprāt, tā neesot bijusi tīša rupjība: "Domāju, ka viņš trāpīja diezgan augstu - potīte ir ievērojami uzpampusi. Jūs vaicājat, vai, manuprāt, tas bija vai nebija tīši - domāju, ka tieši tādēļ tiesnesis neiedeva sarkano kartīti. Nevaru tiesāt, ko Obi Mikels centās darīt. Manuprāt, viņš mēģināja spēlēt bumbā, bet brīžiem tu nokavē ar izklupienu un zini, ar ko tas beidzas."

Savukārt Mourinju, vaicāts par sava spēlētāja rupjo izklupienu, uzsvēra "Arsenal" spēlētāju uzvedību un noraidījuma prasīšanu: "Viņiem patīk raudāt, bet es dodu priekšroku sacīt, ka angļi - un kā piemēru dodu Frenku Lampardu - nekad neizprovocētu tādu situāciju. Spēlētājiem no dažām citām valstīm tas ir asinīs. Pat, ja nodari sāpes, pat, ja ir kontakts, pat, ja pretinieks ir agresīvs - tas ir angļu futbols."

"Ārzemju spēlētāji ienes daudz labu lietu, bet futbolā dodu priekšroku angļu asinīm [raksturam]. Izklupiens bija smags un agresīvs, bet ir citi fantastiski bezkontakta sporta veidi, kurus cienu. Futbols ir kontakta spēle. Tas ir angļu futbols, tā ir ziema, slapjš laukums, slīdošie izklupieni fantastiskā ātrumā. Domāju, ka tiesnesis aizvadīja labu spēli," Mourinju turpināja.

Izmantotie resursi:The Official Website of Arsenal Football Club |...Chelsea FC | Official Site for News, Tickets,...Sky Sports - Sports News, Transfers, Scores |...Lakshmi Ltd, SIA Stabu 20, Rīga, LV-1011
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties