01.11.2014. 14:34
Anglijas Premjerlīgas futbola kluba Londonas "Arsenal" galvenais treneris Arsēns Vengers uzslavēja savas komandas uzbrucēju Aleksi Sančesu par cīņassparu, kas pietrūkstot eiropiešu uzbrucējiem.

"Kad futbols kļūst formāls, runa mazāk ir par individuālās meistarības attīstīšanu un vairāk par cīņas attieksmi. Mēs to esam nedaudz zaudējuši," sacīja Vengers. "Varbūt tas ir tāpēc, ka Eiropā ielu futbols ir beidzies. Ja paskatāmies 30-40 gadus senā pagātnē, dzīve bija grūtāka."

"Tagad esam daudz aizsargātāki un viss notiek maigāk," turpināja 65 gadus vecais franču speciālists. "Ielu futbolā, kad tev ir desmit gadi, tu vēlies spēlēt pret 15 gadus vecajiem. Tad tev ir jāpierāda, ka esi labs, ir jācīnās un jāiegūst neiespējamas bumbas."

Vengers ar to vērš uzmanību uz labu uzbrucēju trūkumu Vecajā kontinentā. Treneris norāda, ka tādi spēlētāji kā čīlietis Aleksis Sančess kļūst arvien mazāk. "Viņš man atgādina angļu pirmās paaudzes spēlētājus - Lī Diksonu, Stīvu Boldu, Toniju Adamsu, Naidželu Vinterbērnu, Martinu Kīounu. Tādu, kurš uzreiz ir gatavs cīņai."

25 gadus veco Sančesu "Arsenal" jūlijā iegādājās par 44 miljoniem eiro no spāņu giganta "Barcelona". Čīles izlases spēlētājs karjeru sāka 17 gadu vecumā "Cobreloa" vienībā dzimtenē, gadu vēlāk jaunieti par 1,7 miljoniem iegādājās itāliešu "Udinese". Tiesa, futbolists vēl divas sezonas pavadīja izīrēts Dienvidamerikā (Čīlē un Argentīnā), bet 2011. gadā pēc sekmīga karjeras turpinājuma Itālijā "Barcelona" nopirka Sančesu par 32 miljoniem eiro.

"Arsenal" rindās pirmajās spēlēs visos turnīros guvis astoņus vārtus.

Izmantotie resursi:BBCMironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties