21.05.2014. 13:10
Jaunais Venecuēlas sporta ministrs strikti paziņojis, ka vairs no valsts naudas neviens dolārs netiks piešķirts autosportam, līdz ar to F1 "ballīte" drīz varētu beigties avāriju meistaram Pastoram Maldonado.

Maldonado sponsors ir valstij piederošā naftas kompānija PDVSA un savas valdīšanas laikā sportista mērķiem ticēja arī Venecuēlas prezidents Hugo Čavess. Tomēr pēc viņa nāves sākušās asas debates par to, vai ir lietderīgi tik iespaidīgas naudas summas tērēt, lai uzturēt Formula 1 pilotu.

Jaunais Venecuēlas sporta ministrs Antonio Alvaress ir kategoriski pret to un motoru sportu izsvītrojis no valsts prioritāšu saraksta.

"Zinu, ka iegūšu daudzus ienaidniekus," saka Alvaress. "Tomēr vairs motoru sportā netiks ieguldīts neviens dolārs. Venecuēlai sportā ir citas prioritātes. Būtu negodīgi izmantot valsts naudu sporta veidiem, kas neiet roku rokā ar valsts attīstību."

Maldonado gan ir paspējis savu vārdu nedzēšami ierakstīt F1 vēsturē, jo 2012. gadā Barselonā izcīnīja savu vienīgo uzvaru. Šobrīd viņš ir pazīstams ar daudzajām sadursmēm un avārijām, taču tas vēl automātiski nenozīmē, ka Maldonado karjeru drīz būs galā, jo viņam ir visas iespējas atrast sev citus sponsorus.

Pirms F1 karjeras uzsākšanas Maldonado guva atzīstamus panākumus zemāko formulu sērijās. 2006. gadā viņš izcīnīja trešo vietu "Formula Renault 3.5 Series" čempionātā, savukārt 2010. gadā ieguva savā īpašumā GP2 titulu. Šī viņam ir jau ceturtā sezona Formulā 1. Iepriekšējās trīs viņš pārstāvēja "Williams" komandu, kopvērtējumā izcīnot 19., 15. un 18. vietu. Šogad Maldonado pārstāv "Lotus", taču pirmajos piecos posmos punktus nav guvis.

Izmantotie resursi:Motorsport.com | Racing News, Race Results -...MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties