16.02.2017. 13:15

"AIT International Grand Prix" sacensību 800m skrējienā Līga Velvere uzrādīja 2:02.18 (NR) un ļoti pārliecinoši izpildīja Eiropas telpu čempionāta normatīvu - 2:04.00. Iepriekš latvietes personiskais rekords bija 2.03.08, tagad sanāca būtisks uzlabojums. Minētais sasniegums šogad kotējas kā 12. labākais rezultāts Eiropā, sezonas līdere ir poliete Joanna Jožvika - 1:59.29 (NR).

800m skrējienā uzvarēja galvenā favorīte, Riodežaneiro olimpiādes ceturtās vietas īpašniece Melisa Bišopa no Kanādas (2:01.42). Latviete tagad izcīnīja otro vietu, bet trešajā pozīcijā finišēja dāniete Stina Tresta (2:03.72).

18.-19. februārī Līga Velvere startēs Latvijas telpu čempionātā, kas risināsies Kuldīgā. 3.-5. marta Eiropas čempionāts telpās notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Kā jau ziņots, janvāra vidū Līga Velvere laboja Lavijas rekordu 600m, kas ir nestandarta distance. Pērn mēģināja tikt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, tomēr neizdevās izpildīt normatīvu. 2016. gada gada Eiropas čempionātā latviete tika 400m barjerskrējiena pusfinālā un sacensību noslēgumā ierindojās 17. vietā. Martā sasniedza Latvijas rekordu (2.03.08) un ieguva 14. vietu pasaules čempionātā telpās. Pirms dažiem gadiem Velvere absolvēja Aidaho štata universitāti ASV.

Izmantotie resursi:athleticsirelandenterprises.comeuropean-athletics.orgaitsport.ie

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161