18.10.2015. 12:51
Mančesterā notiekošajā Eiropas kausa izcīņas BMX riteņbraukšanā pēdējā posmā vīru elites grupā trešo vietu izcīnīja Rihards Veide, bet Edžus Treimanis bija ceturtais. B15/ 16 jauniešu konkurencē uzvaru priekšpēdējā posmā izcīnīja Mikus Strazdiņš, bet šajā pat grupā meitenēm trešajā vietā finišēja Vineta Pētersone.

Apvienotajā Karalistē esošajā Mančesteras pilsētas riteņbraukšanas centrā sestdien līdz pat vēlam vakaram turpinājās Eiropas kausa izcīņas BMX noslēdzošie posmi. Ja elites un junioru grupu sportisti aizvadīja pēdējo kārtu, tad bērni, jaunieši, kā arī amatieri cīnījās priekšpēdējā posmā.

Vīru elitē, tāpat kā dienu iepriekš, lielajā finālā iekļuva abi mūsu valsts pārstāvji – Edžus Treimanis un Rihards Veide. Starts labāks padevās Veidem, kurš pirmajā virāžā iebrauca kā trešais, bet tajā pa zemāku traektoriju centās apsteigt arī priekšā esošos angļus – Liamu Filipu un Kailu Evansu. Tas gan Rihardam neizdevās, tomēr trešā vieta tika saglabāta. Treimanis tikmēr izvirzījās ceturtajā vietā. Pēdējos metros nekas vairs nemainījās. Pirmajās divās vietās mājinieki, kuriem sekoja abi Latvijas braucēji. Trešais bija Veide, bet ceturtais Treimanis.

Dienas pirmajā pusē deviņi jaunie latvieši startēja priekšpēdējā posma sacensībās. Lielisku panākumu B15 – 16 grupā paveica Mikus Strazdiņš, kurš lielajā finālā trases beigās uzņēma lielisku ritmu un spēja pēdējā taisnē apsteigt tā brīža līderi. Šajā pat grupā meitenēm Vineta Pētersone finālā izcīnīja trešo vietu. B13 – 14 jauniešu konkurencē trešo vietu izcīnīja Reino Liepiņš, bet Justs Lapiņš sasniedza pusfinālu. Pusfinālistu pulkā bija arī Strazdiņa grupā startējošais Filips Krists Rozītis. Panākumus guva paši jaunākie braucēji. B8 konkurencē otrais bija Markuss Ozoliņš, ceturtais Kristers Apels, bet astotais Renārs Ruža. Šodien jaunieši aizvada pēdējo posmu.

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssLatvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa