05.01.2017. 10:45

VTB līgas ietvaros Rīgas VEF pēdējo spēli aizvadīja 11. decembrī, izbraukumā bez variantiem zaudējot Eirolīgas čempionei Maskavas CSKA ar 51:82. Pirmajā ceturtdaļā rīdzinieki iemeta astoņus punktus, nākamajās desmit minūtēs izdevās gūt par vienu vairāk, tādējādi puslaika pārtraukumā VEF basketbolisti devās ar mīnus 31.

Teju pusi no komandas jeb 23 punktus iemeta Kristofers Ričards, kurš laukumā pavadītajās 32 minūtēs realizēja piecus tālmetienus. Ar 12 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām piebalsoja Mārtiņš Meiers, bet citu palīgu neatradās. Piemēram, Armands Šķēle, kurš laukumā atradās vairāk nekā 21 minūti, netrāpīja nevienu no astoņiem metieniem un dueli ar Maskavas CSKA pabeidza bez punktiem.

"VEF Rīga" ar četrām uzvarām un pieciem zaudējumiem atrodas kopvērtējuma astotajā vietā, turklāt tikai divi mači aizvadīti izbraukumā. Savukārt nākamais pretinieks Tallinas "Kalev" sezonu sācis pagalam pieticīgi, desmit dueļos tikai divas reizes laukumu pametot ar augstu paceltām galvām un ieņemot 12. vietu 13 komandu konkurencē.

Igaunijas komanda pēdējo uzvaru izcīnīja 31. oktobrī, kad savā laukumā ar 84:67 pieveica "Astana". Rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Marks Tolefsens, kurš grozam uzbruka ar lielisku precizitāti – četri no pieciem divpunktu un trīs no pieciem tālmetieniem. Amerikānis, kurš iepriekš pārstāvēja Arizonas Universitāti, aizvada pirmo sezonu Eiropā un VTB līgā vidēji vienā spēlē guvis 11,3 punktus, kas dod 33. vietu.

Rīgas VEF rezultatīvākais spēlētājs Jānis Blūms ar 19,5 punktiem ieņem otro pozīciju, kamēr Tallinas "Kalev" labākais punktu vācējs Demonte Hārpers ar 18,1 ir sestajā vietā. Kopš dzimtenes pamešanas 2011. gadā viņš spēlējis Horvātijā, Baltkrievijā, Itālijā un Polijā. Bez viņa un Tolefsena Igaunijas komandu pārstāv vēl divi amerikāņi – Mikels Gladness (8,7 punkti spēlē) un Sedriks Simonss (14,5 punkti spēlē).

Kopš pēdējās uzvaras Tallinas "Kalev", kas pēdējo sešu gadu laikā piecas reizes uzvarējusi Igaunijas čempionātā, bet vienu reizi piedzīvojusi zaudējumu finālā, cietusi sešas neveiksmes pēc kārtas. Vai sērija turpināsies arī šovakar? Sākums pulksten 19:30.

Savukārt pēc trim dienām Rīgas VEF savā laukumā uzņems priekšā esošo Krasnojarskas "Enisey", un tā būs tikai otrā reize sezonā, kad divas spēles pēc kārtas tiks aizvadītas savā laukumā. Taču janvāra un februāra mijā VEF pat četrus dueļus pēc kārtas spēlēs Rīgā.