03.07.2014. 09:36

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Uz Eiropas otro spēcīgāko klubu turnīru bez «VEF Rīga» uzaicināta arī Ungārijas vienība Solnokas «Olaj KK», bet viņu vietā Eiropas Izaicinājuma kausā startēs Krievijas vienība Krasnojarskas «Jeņisej» un «Trabzonspor» no Turcijas.

Kā ziņots, jau iepriekš Eiropas kausa izcīņas dalībnieku rindās bija iekļauta Latvijas čempionvienība «Ventspils».

Ceļazīme uz Eiropas otro prestižāko klubu basketbola turnīru «Ventspils» komandai pienācās pēc izcīnītās pirmās vietas «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā. Savukārt «VEF Rīga» iepriekš pauda, ka vienība bija nosūtījusi pieteikumu dalībai Eiropas kausā, bet, ja tas netiks apstiprināts, piedalītos līmeni zemākajā Eiropas Izaicinājuma kausā.

Iepriekš Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB) pauda vēlmi, lai «Ventspils» bez Eiropas kausa startētu vēl tikai vienā atsevišķā turnīrā. Skaidrs, ka «Ventspils» piedalīsies LBL čempionātā, kas automātiski aizpildītu viena papildu turnīra vietu. Tomēr klubs vēlas turpināt startēt arī Baltijas Basketbola līgā (BBL), bet pret to iebilst ULEB.

Savukārt «VEF Rīga» bez LBL plāno spēlēt arī VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) sacensībās, pret ko ULEB neesot pretenziju.

Pašlaik ir zināmas 29 no 36 nākamās sezonas Eiropas kausa izcīņas dalībniecēm. Pārējās septiņas vietas ieņems komandas, kas nepārvarēs nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīra kvalifikācijas sacensības.

Iepriekšējā sezonā Eiropas kausa izcīņā piedalījās 48 klubi, bet gaidāmajā sezonā dalībnieki regulārajā čempionātā tiks sadalīti divās reģionālajās konferencēs, kas samazinās klubu ceļošanas izmaksas un pārbraucienos pavadīto laiku.

Regulārajā turnīrā komandas tiks sadalītas sešās grupās, pa sešām vienībām katrā. Komandu sadalījums pa grupām tiks veikts, ievērojot reģionālās pārstāvniecības principu. Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās vienības kvalificēsies otrajam posmam, kur tām pievienosies astoņas ULEB Eirolīgas pirmo posmu nepārvarējušās vienības.

Otrajā posmā 32 klubi tiks sadalīti astoņās apakšgrupās, pa četrām komandām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā, kur visas kārtas tiks aizvadītas ar uzvarētāju noteikšanu divu spēļu summā.

Starp Eiropas kausa izcīņas dalībniecēm ir arī Kristapa Porziņģa pārstāvētā Spānijas komanda Seviljas «Cajasol», Ojāra Siliņa pārstāvētais Itālijas klubs Redžo di Emīlijas «Grissin Bon» un Serbijas vienība Belgradas «Partizan» ar Dāvi Bertānu ierindā.

Kā zināms, «VEF Rīga» aizvadītās sezonas Eiropas kausā nespēja pārvarēt sacensību pirmo posmu.CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties