16.11.2013. 18:44
"VEF Rīga" basketbolisti (2-4) sestdien, 16. novembrī, pārtrauca piecu zaudējumu sēriju un VTB līgas mājas spēlē uzvarēja Samaras "Krasnije Kriļja" (3-3) ar rezultātu 80:77. Nākamā spēle turnīrā notiks 23. novembrī, savā laukumā uzņemot Lietuvas trešo spēcīgāko komandu Klaipēdas "Neptūnas".

Pagājušajā nedēļā piedzīvotā neveiksme pagarinājumā pret Ļubercu “Triumph”, kā arī četras sakāves Rīgā un Bandirmā spieda kluba vadību meklēt jaunus risinājumus. Pirms izbraukuma uz Maskavas apgabalu no komandas darba tika izraidīts Tomass Delininkaitis, pamatrotācijā lielāku spēles laiku ieguva Jānis Bērziņš, bet dažāda veida pārrunas sapurināja leģionārus.

VEF Rīga: Brown, J. Bērziņš, Strēlnieks, Robinson, NixKrasnije Kriļja: Miles, Wright, Nichols, Wright, Vasiliev

Rīdzinieku starta piecniekā pirmo reizi vienlaikus ejot Jānim Bērziņam un Artūram Strēlniekam, VEF uzbrukums ieguva vajadzīgo starta enerģiju. Dažu minūšu laikā Ramūna Butauta vīri ieguva deviņu punktu pārsvaru – 13:4, turklāt līdz pirmā puslaika beigām spēlēja no pirmā numura pozīcijām. Mazie spēlētāji iesaistījās cīņā par atlēkušajām bumbām, garie biežāk atbloķēja pretspēlētājus un radās vairāk iespēju atkārtotiem uzbrukumiem. Pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar plus seši – 22:16.

Par rīdzinieku uzbrukuma kvalitāti liecināja fakts, ka pirmajā puslaikā 12 no 15 groziem no spēles – astoņdesmit procenti – tika gūti pēc rezultatīvām piespēlēm. Saņēmis trenera uzticību, lielisks bija Jānis Bērziņš. Aizsargs precīzi noslēdza uzbrukumus, sameklēja partnerus labās pozīcijās un izprovocēja pretinieku pārkāpumus. Pēc pasīvājām darbībām iepriekšējās spēlēs atdzīvojās Robinsons, bet tiešos pienākumus neaizmirsa Brauns, astoņiem punktiem pievienojot četras rezultatīvas piespēles. Pozitīvo pūļu summa ļāva puslaiku noslēgt savā labā – 43:35.

Otrajā puslaikā sākās Samaras pretuzbrukums. “Krasnije Kriļja” vīri noslēdza pieejas grozam, ilgākā laikā atļaujot Jānim Bērziņam iemest tikai vienu tālmetienu. Ponkrašovs un abi Raiti tikmēr atraisījās uzbrukumā, pēc 7:18 izrāviena panākot savai komandai trīs punktu pārsvaru – 50:53. Vienlaicīgs Janičenoka, Bērziņa un Strēlnieka iznāciens, pārmaiņus palīdzot Bajramovičam, Niksam un Robinsonam, neļāva iniciatīvai izslīdēt no rīdzinieku rokām. Trešās ceturtdaļas beigās VEF atguva vadību, pirms pēdējām desmit minūtēm iegūstot divu punktu pārsvaru – 58:56.

Robinsons pielaboja Niksa metienu, bet Strēlnieka iemeta tālmetienu, ceturtās ceturtdaļas ievadā piesakot rīdzinieku pretenzijas uz otro uzvaru – 63:56. Minūti vēlāk Nikss aizskrēja ātrajā uzbrukumā un trieca bumbu grozā no augšas, liekot Bazarevičam savu komandu saukt uz minūtes apspriedi – 65:58. “Krasnije Kriļja” pēc leģionāru trāpījumiem samazināja starpību līdz diviem punktiem (69:67), taču VEF sastāvā meistarību apliecināja Kenans Bajramovičs. Spēka uzbrucējs pacietīgi sagaidīja iespējas, ar mērķtiecīgām darbībām gūstot četrus punktus pēc kārtas – 71:67.

Brauns vienu uzbrukumu pabeidza ar diviem punktiem, nākamajā zaudēja bumbu, tādējādi samarieši turpināja turēties pāris punktu attālumā - 73:71. Amerikāņu saspēles vadītājs reabilitējās, nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām realizējot ļoti nozīmīgu tālmetienu. Strēlnieks savāca bumbu aizsardzībā, "Krasnije Kriļja" pārkāpa noteikumus, bet Bajramoviča roka nenodrebēja - 78:71. Ciemiņu saspēles vadītājs Mailss atbildēja ar precīziem soda metieniem, taču Robinsons spēja pielabot Strēlnieka netrāpīto trīspunktnieku - 80:73. Viesi tuvojās, pēc tāla Ponkrašova divpunktu metiena 4,6 sekundes pirms finālsvilpes pievelkot līdz mīnus trīs - 80:77. VEF aizsardzība izjauca viesu noslēdzošo uzbrukumu, pēdējam neprecīzajam metienam izlidojot jau pēc pamatlaika beigām.