24.05.2015. 19:00
Basketbola klubs "VEF Rīga" svētdien, 24. maijā, Rīgas arēnā uzvarēja BK "Ventspils" ar rezultātu 86:79, finālsērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 2-2. Jānis Timma un Mareks Mejeris galotnē divatā sameta 16 punktus. Nākamā spēle notiks 26. maijā Ventspilī.

Pirms spēles Jevgeņijs Kisiels pasniedza savā vārdā nosaukto balvu par basketbola reputācijas spodrināšanu. Ogres basketbola skolas direktore Līga Neimane balvu saņēma klātienē, savukārt otrs laureāts – basketbola kluba “Liepāja/Triobet” galvenais treneris Uvis Helmanis – bija aizņemts ar gatavošanos LBL bronzas sērijas ceturtajai spēlei Jēkabpilī.

VEF spēlētāji un treneri – izņemot Sīdžeju Herisu un savainoto Bambu Falu – pirms ceturtās spēles atvadījās no “play-off” bārdām. Pretinieku nometnē izmaiņas ķermeņa apmatojumā nebija pamanāmas.

VEF Rīga: Lauerijs, Robinsons, Timma, Mejeris, PasečņiksBK Ventspils: Gikass, Ate, Butjankovs, Bārnīss, Grants

Ventspils treneri pirmajā ceturtdaļā aktīvi rotēja spēlētājus, neļaujot VEF iegūt pārsvaru ātrumā. Rīdziniekiem šajā laikā izdevās divi ātrie izrāvieni – pirmais līdz kurzemnieku grozam aizskrēja Robinsons, bet dažas minūtes vēlāk Lejasmeieru aplaupīja Jakovičs. Ventspilnieki atbildēja ar precīziem Bārnīsa un Ates tālmetieniem, vairākas reizes izvirzoties vadībā (0:3, 5:8). Jāņa Bērziņa iespēle Zaķim groza apakšā un paša divi punkti panāca lielāko pārsvaru VEF – 15:12. Ceturtdaļas galotnē kurzemnieki atspēlējās. Mārtiņš Meiers pielaboja partnera metienu un guva vēl divus punktus, savukārt Kristaps Janičenoks nevainojami izpildīja brīvmetienus – 17:18.

Nākamās desmitminūtes sākumā Gikass iemeta tālmetienu – 17:21. VEF uzbrucēji Timma un Mejeris izlīdzināja rezultātu, taču nākamajās epizodēs piecus punktus pēc kārtas bijušās komandas grozā salādēja Janičenoks (21:24 un 23:26). Rīdzinieki atbildēja ar labu saspēli groza apakšā – Laverijs apgādāja Artūru Bērziņu, pēdējais “pabaroja” Mejeri – un Timmas otrās iespējas punktiem (31:27). Nākamais pavērsiens sekoja 57 sekundes pirms puslaika beigām – Žanim Peineram aizsardzībā tika nosvilpta nesportiskā piezīme. Ventspilniekiem tas maksāja piecus punktus. Artūrs Strēlnieks perfekti meta brīvmetienus, bet bumbas kontrole beidzās ar Jāņa Bērziņa tālmetienu – 39:29. Pēc minūtes pārtraukuma Janičenoks atbildēja ar trīspunktnieku, liekot “minūti” paņemt pretiniekiem. Robinsons savu iespēju neizmantoja, bet Lejasmeieram izdevās ātrs pretuzbrukums – 39:34.

Deviņkārtējie Latvijas čempioni puslaikā iemeta 5 no 15 tālmetieniem, kamēr VEF spēlētāji trāpīja 2 no 9 trīspunktniekiem. Rīdzinieki izcēlās ar pārsvaru un saspēli soda laukumā, kā arī 90% precizitāti soda metienos (9/10 pret 5/6). Trešās ceturtdaļas VEF papildināja arī otrās iespējas punktu ražu – pretinieku groza apakšā līdz galam cīnījās Artūrs Bērziņš (41:36). Ventspils uzbrucēji Bārnīss un Butjankovs sameta četrus punktus pēc kārtas, taču Bērziņš atbildēja ar tālmetienu no 45 grādu leņķa – 44:40. Viens no finālsērijas izcilniekiem Butjankovs turpināja iespaidīgi cīnīties VEF groza apakšā – 44:42.

Pateicoties Lauerija tālmetienam, rīdzinieki atguva septiņu punktu pārsvaru (49:42), taču pussimta robežas šķērsošanai viņiem vajadzēja vēl pāris minūtes. Otrajā pussimtā VEF ieveda Jāņa Bērziņa tālmetiens – 52:45. Minūti pirms tam, saņēmis triecienu vēderā, laukumu atstāja Ventspils kapteinis Akselis Vairogs, bet viņa komandas biedri turpināja cīņu. Žanis Peiners sekmīgi apdraudēja rīdzinieku aizsardzību, realizējot četrus soda metienus pēc kārtas, savukārt trešajā piegājienā iespēlēja bumbu Grants. Amerikāņu centrs tika galā ar diviem groza aizstāvjiem – 52:51. Sekoja tālmetienu apmaiņa Ingus Jakoviča un Māra Gulbja izpildījumā, Jakoviča pustālais un Granta danks no apakšas – 57:56. Kaislībām sitot arvien augstāku vilni, VEF galvenais treneris Nikolajs Mazurs saņēma tehnisko piezīmi. Žanis Peiners to izmantoja, iemetot soda metienu, savukārt bumbas kontrole beidzās ar neprecīzu tālmetienu – 57:57. Pusstundas izskaņā ar “and-one” izcēlās Jānis Timma – 60:57. Ventspils uzbrukumam palika 7,4 sekundes, kas beidzās ar Peinera soda metieniem – 60:59.

Izšķirošās ceturtdaļas ievadā Meiers atguva priekšroku Ventspilij (60:61 un 62:63). Timmas tālmetiens izgriezās no tīkliņa, taču divreiz lietderīgi nospēlēja Artūrs Bērziņš. Piespēle Timmam un pustālais metiens atjaunoja līdzsvaru – 64:64. Jakovičs un Robinsons divreiz izvirzīja VEF vadībā, tomēr komandas turpināja atrasties “divu punktu koridorā” (66:64 un 68:66). No tā rīdziniekus izveda kapteinis, četrapus minūtes pirms pamatlaika beigām realizējot pirmo tālmetienu spēlē – 71:68. Minūti vēlāk Māris Gulbis revanšējās – 71:71. Ieguvums sanāca īslaicīgs, jo tālmetienu speciālists tūdaļ saņēma nesportisko piezīmi. Mareks Mejeris nekļūdījās soda metienos, bet bumbas kontroli pārvērta vēl vienā sodā un divos precīzos brīvmetienos – 75:71. Sākās tālmetienu izrāde. Gulbis, Timma, Janičenoks ielidināja trīs trīspunktniekus pēc kārtas – 78:77. No labdarības līnijas tikpat izcils bija Mareks Mejeris – 80:77. Grants no jauna samazināja starpību līdz minimumam – 80:79. Sekoja kļūdu apmaiņa, kuru ar ātro uzbrukumu un danku noslēdza VEF kapteinis – 82:79. Ventspilij neizdevās arī nākamais uzbrukums. Nācās pārkāpt noteikumus, bet Robinsons meta lieliski – 84:79. Janičenoks pēdējā uzbrukumā netrāpīja un Robinsons vēlreiz iekaroja Ventspils grozu.

VEF Rīga – BK Ventspils 86:79 (17:18, 22:16, 21:25, 26:20)VEF: Timma 17 (5ab, 3rp, 3ip), Robinsons 15 (9rp), Mejeris 12 (6ab, 7ip), Jakovičs 9, A. Bērziņš 9, Lauerijs 8 (4rp), J. Bērziņš 8, Zaķis 6, Strēlnieks 2, Pasečņiks; Heriss.4Ventspils: Janičenoks 15 (3rp), Meiers 13 (6ab, 3ip), Grants 12 (5ab), Bārnīss 8, Peiners 7 (3rp, 5pp, 3ip), Gulbis 6, Ate 5, Gikass 4 (8rp), Butjankovs 4 (4ab), Vairogs 3, Lejasmeiers 2; Kanbergs.Tiesneši Oļegs Latiševs, Ingus Baumanis, Juris Kokainis. Komisārs Agnis Pērkons.