16.02.2014. 18:45
Šodien zaudējumu VTB līgas regulārā turnīra spēlē piedzīvoja Latvijas čempionvienība ''VEF Rīga'', kas savās mājās ar rezultātu 78:89 piekāpās Maskavas apgabala ''Triumph''. Rīdzinieku labā 20 punktus guva amerikāņu uzbrucējs Entuāns Robinsons, bet pa 18 komandas kapteinim Kristapam Janičenokam un amerikāņu saspēles vadītājam Dī Braunam.

Abu komandu pirmajā savstarpējā tikšanās reizē Ļubercos uzvaru ar viena punkta pārsvaru izcīnīja mājinieki (73:72), kuri šodien Rīgā bija ieradušies optimālā sastāvā. VEF sastāvā nebija pieteikts Ingus Jakovičs, bet atgriešanos komandā piedzīvoja centrs Viktors Iļjins, kurš mača gaitā uz parketa atradās 38 sekundes. Rīdzinieku treneris Ramūns Butauts spēli balstīja uz ierobežotu spēlētāju rotāciju, lielāko smagumu liekot nest sešiem spēlētājiem.

''Vefieši'' šodien savu skatītāju priekšā neuzvarēja nevienu ceturtdaļu un ne reizi nebija vadībā par vairāk nekā viena metiena tiesu, ļaujot pretiniekiem ''Arēnas Rīga'' groziem uzbrukt ar ļoti labu precizitāti (2p. - 56%, 3p. - 54%, 1p. - 90%). Ceturtās ceturtdaļas sākumā VEF izdevās īsā laikā sadeldēt 12 punktu handikapu un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām panākt neizšķirtu (71:71). Izšķirošajos brīžos ''Triumph'' veica izrāvienu 12:3 un beigu beigās izcīnīja uzvaru ar 89:78.

Rezultatīvāko spēli šajā VTB sezonā aizvadīja amerikāņu uzbrucējs Entuāns Robinsons, kurš guva 20 punktus (2p. - 7/12, 3p. - 2/2). 18 punkti (3p. - 4/8) un sešas rezultatīvas piespēles Dī Braunam, bet 18 punkti (3p. - 3/6) un piecas izprovocētas piezīmes Kristapa Janičenoka rēķinā. Tikai nepilnas piecas minūtes laukumā pavadīja Rihards Kuksiks.

Ar sešām uzvarām un astoņiem zaudējumiem ''VEF Rīga'' B apakšgrupas kopvērtējumā ieņem ceturto vietu desmit komandu konkurencē (izslēgšanas spēlēm kvalificējas abu grupu sešas spēcīgākās vienības). Nākamās trīs VTB spēles ''vefiešiem'' jāaizvada izbraukumā, bet tuvākā mājas spēle gaidāma tikai 24. martā, kad regulārā turnīra noslēdzošajā mačā jātiekas ar Jāņa Blūma pārstāvēto ''Astana''.

VEF - Triumph 78:89 (19:19, 13:18, 25:30, 21:22)VEF: Robinsons 20, Brauns 18, Janičenoks 18, Nikss 14, Bērziņš 6, Jahovičs 2, Pļavnieks, Strēlnieks, Kuksiks, Pasečņiks, Iļjins.