08.05.2015. 21:16
Piektdienas vakarā "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla ceturtajā spēlē Rīgas VEF ar rezultātu 92:68 izbraukumā apspēlēja "Liepāju/Triobet", tādējādi triumfējot visā sērijā ar 3-1 un kā pirmā iekļūstot finālā.

Sērijas ceturtais mačs atkal bija pulcējis pilnas Liepājas Olimpiskā centra tribīnes. VEF sastāvā pēc savainojuma apārstēšanas bija atgriezies Džeralds Robinsons, kurš uzreiz arī devās laukumā pamata pieciniekā.

Mačs sākās līdzīgi, liepājnieki spieda uz apakšu un sekmīgi realizēja ātro pāreju, bet VEF rindās rezultatīvi spēlēja Robinsons. VEF ārējā līnija cieši un tālu laukumā sedza savus pretspēlētājus, sagādājot neērtas situācijas mājiniekiem, tomēr arī "Liepāja/Triobet" uzlaboja darbību aizsardzībā, mainot dažādas tās sistēmas, kas ļāva pirmās ceturtdaļas vidū veikt izrāvienu 10:0, un pie 11:16 Nikolajs Mazurs bija spiests pieprasīt pārtraukumu. Sekmīgi nospēlējot ceturtdaļās izskaņu, VEF pietuvojās līdz minimumam - pēc desmit minūtēm 22:21 "Liepāja/Triobet" labā.

Artūrs Bērziņš otrās ceturtdaļas sākumā atguva vadību Rīgas komandai, taču pats pāris brīžus vēlāk nesportiski pārkāpa noteikumus pret Mareku Jureviču. Bērziņš sakrāja četras piezīmes divu (!) minūšu laikā un bija spiests pamest laukumu. Četras minūtes pirms puslaika pārtraukuma VEF pēc trim izcīnītām bumbām uzbrukumā beidzot bumbu nogādāja grozā, panākot plus pieci (36:31). Vēlāk Robinsons turpināja demonstrēt savu talantu uzbrukumā, un pirmos punktus no spēles guva arī Jānis Timma, ļaujot VEF puslaika izskaņu nospēlēt komfortabli - 50:38.

Timmam realizējot divus tālmetienus pēc kārtas, otrā puslaika sākumā rīdzinieki pirmoreiz panāca plus divdesmit (58:38). Neliels mājinieku izrāviens pēc Jahoviča precīzā tālmetiena ļāva pietuvoties līdz 14 punktiem (47:61), un Nikolajs Mazurs pieprasīja minūtes pārtraukumu. Timma trešajā ceturtdaļā viens pats guva 15 punktus, bet Rīgas komandas pārsvars pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm sasniedza 18 punktus (71:53).

Noslēdzošajā šī pusfināla ceturtdaļā VEF pārsniedza pat trīsdesmit punktus, un pilnās Olimpiskā centra tribīnes pamazām sāka kļūt tukšākas vēl vairākas minūtes pirms mača beigām. Uvis Helmanis laida laukumā arī mazāk spēlējušos Tomu Leimani un Elvi Šukteri. Spēle noslēdzās ar pārliecinošu VEF uzvaru - 92:68.

Uzvarētāju sastāvā neapturams otrajā puslaikā bija Jānis Timma, kurš kopumā guva 24 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles. 20 punkti un sešas izprovocētas piezīmes Džeraldam Robinsonam. Liepājniekiem ar 13 punktiem un sešās bumbām izcēlās Lauris Blaus.

Līdz ar to sērijā VEF svinēja uzvaru ar 3-1 un sesto gadu pēc kārtas iekļuva Latvijas čempionāta finālā. Pretiniece tajā noskaidrosies rītdien, kad regulārā turnīra uzvarētāja un čempiontitula aizstāvētāja "Ventspils" mājās izšķirošajā piektajā sērijas spēlē uzņems "Jēkabpili". "Liepājai/Triobet" ar šī dueļa zaudētāju būs jāizspēlē mazais fināls par bronzas godalgām.

Liepāja/Triobet - Rīgas VEF 68:92 (22:21, 16:29, 15:21, 15:21)Liepāja: Blaus 13, Džonsons 12, Jahovičs 8, Jurevičus 7, Žeļonis 7, Leimanis 6, Antrops 6, Mažutis 4, Miglinieks 3, Helmanis 2, Šukteris 1, Krastiņš.VEF: Timma 24, Robinsons 20, Zaķis 10, J.Bērziņš 10, Lauerijs 9, Mejeris 8, A.Bērziņš 6, Heriss 3, Jakovičs 2, Strēlnieks, Pasečņiks.