16.03.2014. 20:10
Latvijas čempioni VEF Rīga svarīgā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta cīņā svētdien ar rezultātu 85:90 (15:23, 19:16, 13:26, 38:25) izbraukumā piekāpās Klaipēdas Neptunas vienībai no Lietuvas.

Šis zaudējums Latvijas klubam būtiski samazinājis izredzes iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā.

Spēli veiksmīgāk iesāka Latvijas komanda, kas pāris sekunžu laikā guva piecus punkts pēc kārtas (5:0), tomēr atlikušajās ceturtdaļas minūtēs Neptunas basketbolisti lieliski cīnījās aizsardzībā un uzbrukumā, panākdami jau drošu vadību savai komandai (16:7). Pirmā ceturkšņa izskaņā klubi apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, noslēdzot pirmo mača daļu ar rezultātu 23:15 par labu Lietuvas komandai.

Otrās ceturtdaļas sākumā sešus punktus divu minūšu laikā guva Rīgas kluba amerikānis Nikss, samazinot deficītu līdz pieciem punktiem (21:26). Savukārt sekojošajā rīdzinieku uzbrukumā centra spēlētāja Viktora Iļjina divpunktu metiens palīdzēja VEF Rīga basketbolistiem rezultātu samazināt vairs līdz trīs punktiem (23:26). Lai gan atlikušajās minūtēs Lietuvas klubs turpināja rezultatīvi uzbrukt, tomēr puslaika izskaņā VEF Rīga guva piecus punktus pēc kārtas, pārtraukumā dodoties ar piecu punktu deficītu - 34:39.

Mača otro puslaiku Neptunas basketbolisti turpināja aizvadīt savā zīmē, ja pirmajās ceturkšņa minūtēs Rīgas vienība spēlētāji vēl aizvadīja cīņu punkts punktā, tad ceturkšņa izskaņā Lietuvas komanda regulāri izvirzījās vadībā ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Turklāt trešās trešdaļas pēdējā minūtē tika panākta lielākā vadība mačā - 19 punktu pārsvars (64:45).

Arī spēles noslēdzošās trešdaļas pirmās minūtes mājinieki darbojās laukumā pārliecinoši, tomēr cīņas pēdējās piecās minūtēs VEF Rīga basketbolisti spēja samazināt deficītu līdz deviņiem punktiem (72:63). Turpmākajos uzbrukumos Neptunas basketbolisti turpināja spēlēt rezultatīvi, bet cīņas noslēdzošajās trijās minūtes Rīgas klubs spēja rezultātu krasi samazinot, pietuvojoties vairs līdz četriem punktiem (77:81). Atlikušajās sekundēs Latvijas vienības spēlētāji vairs nespēja samazināt rezultātu uz tablo, piedzīvojot zaudējumu svarīgā cīņā par dalību izslēgšanas spēlēs.

VEF Rīga basketbolisti šajā turnīrā piedzīvojuši piecus zaudējumus pēc kārtas un ar sešām uzvarām 17 spēlēs ieņem B apakšgrupas septīto vietu. Izslēgšanas turnīrā startēs grupas sešas labākās komandas, bet rīdzinieki no šīs robežas atpaliek par uzvaras tiesu.

Piekto vietu B grupā ar septiņiem panākumiem 16 mačos ieņem Krievijas klubs Samāras Krasnije kriļja, bet sestie ar sešām uzvarām 16 spēlēs ir Volgogradas Krasnij oktjabr basketbolisti no Krievijas.

Tikmēr Neptunas ar piecām uzvarām 17 spēlēs ieņem astoto vietu.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē novembrī Rīgā pārāki ar 74:59 bija mājinieki.

Pēc šī mača VEF Rīga regulārajā turnīrā vēl būs jāaizvada tika viena spēle - savā laukumā pret latvieša Jāņa Blūma pārstāvēto Kazahstānas čempionvienību Astana (24.marts).

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā VEF Rīga ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala Himki vienībai.