30.11.2013. 20:20
Latvijas čempionvienība VEF Rīga VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta mačā sestdien pārliecinoši ar 90:73 (25:20, 25:27, 20:8, 20:18) uzveica Krievijas klubu Volgogradas Krasnij oktjabr....

Šī VEF Rīga ir jau piektā uzvara pēc kārtas.

Rezultatīvākie VEF Rīga rindās šajā mačā bija leģionāri Entveins Robinsons, kuram 16 punkti un astoņas bumbas zem groziem, turklāt tikpat punkti arī Derikam Niksam. Savukārt Kenans Bajramovičs guva 15 punktus, bet Kristapam Janičenokam par diviem mazāk.

Dueli aktīvāk iesāka mājinieki no Rīgas, izvirzoties vadībā ar 6:2, bet pirmās ceturtdaļas vidū izdevās rezultāta starpību dubultot - 16:8. Tomēr ceturkšņa izskaņā Volgogradas komanda pietuvojās līdz viena precīza metiena tiesa (20:18), bet "VEF Rīga" pirmajā puslaikā tā arī neļāva sevi panākt.

Puslaika gaitā rīdziniekiem izdevās panākt pat 13 punktu starpību (43:30), tomēr pēc pāris veiksmīgām darbībām "Krasnij oktjabr" panāca pietuvojās tikai līdz četru punktu atstatumam (39:43), bet nedaudz vairāk kā minūti pirms puslaika beigām rezultāts jau bija neizšķirts - 45:45. Tomēr pēc tam svarīgu tālmetienu iemeta Artūrs Strēlnieks, bet Kenans Bajramovičs gandrīz līdz ar pēdējo sekundi trieca bumbu grozā no augšas, panākot 50:47.

Savukārt otrais puslaiks jau pagāja "VEF Rīga" zīmē, jo pirmajās četrās minūtēs viesi guva tikai divus punktus, kamēr Latvijas čempioni - 14, ātri panākot jau 15 punktu starpību (64:49). Mača turpinājumā "Krasnij oktjabr" neizdevās sasmelt izlieto ūdeni, turklāt rezultāta starpība arvien pieauga, līdz ceturtā ceturkšņa vidū tā bija pat 25 punkti (80:55). Pēdējās minūtēs laukumā jau tika laisti rezervisti, bet mača liktenis jau bija izšķirts.

"Krasnij oktjabr" komanda, kurā par galvenā trenera palīgu strādā latviešu speciālists Ēriks Visockis, šosezon debitē VTB līgā. Volgogradas klubs turnīrā aizstāj Lietuvas čempionus Kauņas "Žalgiris", kas jūlijā paziņoja par izstāšanos no VTB līgas, to pamatojot ar saspringto spēļu grafiku ULEB Eirolīgā.

Abas vienības šajā sezonā cīnās B apakšgrupā. "VEF Rīga" kopvērtējuma tabulā nu ir apsteiguši savus sestdienas pretiniekus - ar četriem panākumiem astoņos mačos rīdzinieki atrodas piektajā pozīcijā.

Pirms neilga laika Rīgas kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups izteicās, ka leģionāriem Denjelam Braunam un Entveinam Robinsonam katra spēle var būt pēdējā, jo sniegums no viņu puses nav bijis apmierinošs. Pēc šī paziņojuma un lietuvieša Toma Delininkaiša atbrīvošanas no komandas rīdzinieku sniegums strauji uzlabojies.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

VTB līgas pērnajā regulārajā sezonā "VEF Rīga" ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala "Himki" vienībai.