11.12.2013. 18:34

VEF Rīga labā pa 11 punktiem Kenanam Bajramovičam un Entveinam Robinsonam, bet 10 Dī Brauna rēķinā. Tikmēr uzvarētājiem punktus guva 10 no 12 spēlei pieteiktajiem basketbolistiem, pieci no viņiem pārsniedza 10 gūto punktu robežu. Visvairāk (16) amerikāņa Lūka Herengodija kontā, bet 15 Endrjū Gaudlakam, kurš pērn vēl pārstāvēja NBA klubu Losandželosas Lakers.

Spēles pirmajās minūtēs pilnībā dominēja mājinieki, kuri izvirzījās vadībā ar 6:0 un 11:2, tomēr pamazām iespēlējās arī rīdzinieki, pietuvojoties līdz 13:15. Tiesa, ceturtdaļas izskaņā teju trīs minūtes punktus guva tikai Unics un pēc pirmajām 10 minūtēm Krievijas klubs bija priekšā ar 19:13.

Neveiksmes uzbrukumā turpinājās arī otrās ceturtdaļas ievadā, kad mājinieki guva vēl 10 punktus pēc kārtas (kopā izrāviens 14:0), iegustot jau 16 punktu pārsvaru (29:13). Tūdaļ Kristaps Janičenoks ar precīzu pustālo beidzot pārtrauca teju septiņas minūtes ieilgušo rīdzinieku nespēju uzbrukumā. Turpinājumā vefieši gan spēja gūt piecus punktus pēc kārtas un puslaiku noslēdza ar -13 (25:38).

Arī trešajā ceturtdaļā viesi nespēja nopietni apdraudēt Unics pārsvaru, kas tikai turpināja pieaugt. Lai gan šīs desmitminūtes otro pusi labāk aizvadīja rīdzinieki, tomēr Kazaņas pārsvars uz tablo un laukumā pirms pēdējās ceturtdaļas šaubas neradīja - 68:43. Mača pēdējā ceturtdaļā nekas nemainījās, rīdziniekiem vairākas minūtes nespējot gūt ne punkta. Tikmēr Unics pietuvojās 40 punktu pārsvaram, un nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām šo robežu arī pārsniedza (92:51). Atlikušajā laikā mājinieki pārsvaru palielināja vēl vairāk un uzvarēja ar rezultātu 98:51. Pēdējos punktus rīdzinieki guva septiņas minūtes un 22 sekundes pirms finālsirēnas, bet mājinieki spēli pabeidza ar 27 pēc kārtas gūtiem punktiem.

VEF Rīga gan turpina cīņu par vietu turnīra otrajā posmā. Pēc deviņām kārtām G grupā pārliecinoši līderi ir Unics (9-0), bet seko Haifas Maccabi (6-2). Šie klubi jau nodrošinājuši vietu TOP16 cīņās. Tikmēr VEF Rīga un Bandirmas Banvit komandām ir pa četrām uzvarām un šie klubi sadalīs pēdējo ceļazīmi. Banvit šovakar savā laukumā tiekas ar Maccabi, bet grupas pastarīšu cīņā Tallinā vietējais Kalev/Cramo uzņem Skopjes Aerodrom. Šīm komandām astoņās cīņās ir pa vienam panākumam.

Jebkurā gadījumā skaidrs, ka VEF Rīga liktenis izšķirsies pēc nedēļas savā laukumā, kad Rīgā viesosies Banvit.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa