20.01.2016. 21:24
„Aldara” Latvijas Basketbola līgā čempione „VEF Rīga” Olimpiskajā sporta centrā vēl pēc trim nospēlētām ceturtdaļām bija iedzinējos pret turnīra debitanti "Ogri/Kumho Tyre", taču ar teicamu ceturto ceturtdaļu vēlreiz pieveica Ogres komandu, maču noslēdzot ar 94:76.

„VEF Rīga” sastāvā šodien nebija Ludes Hokansona, kurš esot izteicis vēlmi atstāt komandu un pārtraukt īres līgumu. Bez viņa ierindā VEF galvenā trenera Jāņa Gailīša vadībā centās otro reizi šosezon pārspēt „Ogres” komandu, kura pirmajā spēlē savā laukumā bija sarūpējusi smagu cīņu. Spēcīga pēdējā ceturtdaļa gan ļāva VEF toreiz atspēlēties un svinēt uzvaru ar 82:68.

Šodienas mačā ogrēnieši parūpējās par līdzīgu scenāriju. Pēc rezultatīva pirmā puslaika, kurā ritēja visai līdzvērtīga spēle un vadībā vairākas reizes tika arī Ogre, VEF bija vadībā ar astoņu punktu pārsvaru, taču Kārļa Apsīša un Džuliusa Bruksa rezultatīvās spēles palīdzību „Ogrei” izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī trešās ceturtdaļas izskaņā pārņemt vadību, panākot 72:71.

„Ogrei” mača gaitā gan nācās palikt bez Jāņa Lasmaņa palīdzības, kurš cieta sadursmē ar pretinieku un spēli noslēdza priekšlaicīgi, turklāt tika nogādāts slimnīcā, lai veiktu papildu veselības pārbaudes. Mačā pret VEF Lasmanis nospēlēja gan tikai piecas minūtes un punktus neguva.

„Ogrei” arī otrajā spēlē pret Rīgas spēcīgāko komandu neizdevās ceturtā ceturtdaļa, kad vefieši bija īpaši saņēmušies un iesāka ceturtdaļu ar 11 gūtiem punktiem pēc kārtas. „Ogrei” arī turpinājumā nevedās spēle uzbrukumā, kamēr VEF rindās vairākus grozus guva Ričmonds Vilde, izcēlās arī Ingus Jakovičs un mača beigās jau itin pārliecinoša uzvara ar 94:76.

VEF šodienas mačā trāpīja tikai 21 no 32 soda metieniem, kā arī pieļāva 19 kļūdas (tikpat arī Ogrei). Ar 20 punktiem tās sastāvā rezultatīvākais bija Jakovičs, bet 17 pievienoja Džošuā Harelsons, kamēr Vildem double-double ar 12 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. Savukārt „Ogres” rindās ar deviņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Evans Kellijs, turklāt ogrēnieši kopumā izdarīja 22 rezultatīvas piespēles 28 no spēles gūtajos grozos.

(26:22, 26:22, 18:27, 24:5)VEF Rīga: Jakovičs 20, Harelsons 17, J. Bērziņš 14, Vilde 12 (11 atl.b.), Makdauels 10, Geks 7, Meiers 7, Ruvio 7, Raimo, A. StrēlnieksOgre/Kumho Tyre: Apsītis 15, Brukss 14, Kellijs 11 (9rez.p.), Pabrieža 10, Mizis 8, Hlebovickis 8, Bēts 7, Sīpoliņš 2, Gundegs 1, Lasmanis, Strauts