28.01.2015. 22:30
«Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta trešdienas centrālajā mačā valsts vicečempioni «VEF Rīga» ar rezultātu 95:87 (25:21, 17:20, 25:21, 28:25) izbraukumā pārspēja «Liepāja»/«Triobet» komandu, bet valsts trešais spēcīgākais klubs «Jēkabpils» ar 63:83 (19:14, 13:19, 9:28, 22:22) savā laukumā negaidīti zaudēja «Saldus» vienībai.

Spēle Liepājā lielākoties ritēja ar nelielu Rīgas komandas pārsvaru, tomēr tās pozīcijas ne uz brīdi nebija drošas. Viesi ļoti veiksmīgi aizvadīja ceturtās ceturtdaļas sākumu un tika pie 16 punktu pārsvara, kas arī izrādījās izšķirošs. Pusotru minūti pirms mača beigām liepājnieki pietuvojās līdz piecu punktu atstatumam, tomēr «VEF Rīga» uzvaru nosargāja.

Attiecīgi 18 un 16 punktus rīdzinieku labā guva Mārtiņš Mejeris un senegālietis Bamba Fals, bet «Liepāja»/«Triobet» sastāvā ar attiecīgi 18 un 16 punktiem izcēlās lietuvietis Edgars Zeļonis un Mareks Jurevičus.

«Liepāja»/«Triobet» komanda šosezon LBL ietvaros piedzīvojusi vien savu ceturto zaudējumu. Tikmēr «VEF Rīga» pēc iepriekšējā nedēļā ciestās neveiksmes pret čempioniem «Ventspils» joprojām atkritusi uz ceturto pozīciju, un tāpēc šis mačs tai bija īpaši svarīgs, ja vēlas regulāro sezonu noslēgt vismaz otrajā vietā.

Pēc šī mača Liepājas klubs saglabājis kopvērtējuma otro vietu, kamēr «VEF Rīga» ir ceturtajā vietā.

Tikmēr Jēkabpilī pirmajā ceturtdaļā iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, bet pēc pirmā puslaika vadībā ar viena punkta pārsvaru atradās jau viesi. Trešajā ceturtdaļā mājinieki spēja gūt vien deviņus punktus, kas «Saldus» komandai ļāva izveidot 20 punktu pārsvaru. Noslēdzošajās desmit minūtēs viesi savas pozīcijas pārliecinoši nosargāja.

Amerikānis Prestons Medlins uzvarētāju labā guva 21 punktu, bet par punktu mazāk iekrāja Mārtiņš Šteinbergs. Tikmēr «Jēkabpils» komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Pāvels Veselovs.

Jēkabpilieši līdz ar to piedzīvojuši trešo zaudējumu pēc kārtas, bet «Saldus» pārtraukusi piecu neveiksmju sēriju.

Abās savstarpējās iepriekš šosezon aizvadītajās spēlēs «Jēkabpils» bija svinējusi uzvaras un arī kopvērtējumā atrodas ievērojami augstāk par trešdienas pretiniekiem, kas līdz šim bija spējuši gūt vien divas uzvaras un iepriekšējo - pirms pusotra mēneša.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230