16.11.2013. 18:53
Latvijas čempionvienība VEF Rīga sestdien pārtrauca piecu zaudējumu sēriju un VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) spēlē ar 80:77 (22:16, 21:19, 15:21, 22:21) uzvarēja Samāras Krasnije kriļja komandu no Krievijas.

Rezultatīvākais rīdzinieku rindās bija amerikānis Denjels Brauns, kuram 15 punkti, bet Kenana Bajramoviča kontā punkts mazāk. Savukārt pa 13 punktiem guva Jānis Bērziņš un Entveins Robinsons.

Pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošais Rīgas klubs maču iesāka ar izrāvienu 13:4, un turpinājumā VEF Rīga izdevās panākt pat 12 punktu pārsvaru (22:10), bet līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai Samāras vienībai izdevās pietuvoties līdz sešu punktu atstatumam (16:22). Tomēr, cīņai atsākoties pēc ceturtdaļu pārtraukuma, rīdzinieki atkal bija aktīvi, pēc Jāņa Bērziņa metiena panākot 30:16, tomēr pēc tam atkal nedaudz sekmīgāk darbojās Krievijas klubs, pietuvojoties līdz četru punktu atstatumam (28:32) pēc Džuliana Raita precīzajiem soda metieniem.

Cīņas turpinājumā starp abām komandām aizritēja spēkos līdzīga cīņa, tomēr puslaika izskaņā mājinieki atkal paguva atrauties un panākt 43:35.

Otro puslaiku krietni aktīvāk uzsāka viesi, kuri pirmo reizi spēlē prata izvirzīties vadībā trešās ceturtdaļas septītajā minūtē - 51:50. Sīva cīņa turpinājās arī turpinājumā, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā Artūrs Strēlnieks panāca jau 63:56 par labu mājiniekiem.

Tomēr, mačam tuvojoties izskaņai, Krasnije kriļja atkal pietuvojās līdz viena metiena tiesai (67:69), bet pēc tam veiksmīgi nospēlēja VEF Rīga leģionāri Bajramovičs un Brauns, panākot 78:71 nedaudz vairāk kā minūti pirms pamatlaika beigām un praktiski nodrošinot nepieciešamo pārsvaru uzvarai.

Taču dažas sekundes pirms spēles beigām Krievijas klubam izdevās samazināt starpību līdz trim punktiem - 77:80, bet atspēlēties viņiem vairs neizdevās.

Šim mačam nebija pieteikts lietuvietis Toms Delininkaitis, kurš pēc neoficiālas informācijas, klubu jau atstājis.

Jau vēstīts, ka pēc šī mača preses konferencē, kurā piedalīsies ne tikai VEF Rīgas galvenais treneris Ramūns Butauts, bet arī kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups, informēs par izmaiņām vienībā.

Pēc zaudējumiem sezonas pirmajos trijos oficiālajos mačos turpinājumā VEF Rīga komanda izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas, bet nākamajos piecos mačos atkal cieta neveiksmes.

VTB Vienotajā līgā VEF Rīga ar diviem panākumu sešos mačos atrodas B grupas devītajā pozīcijā, bet piektajā vietā esošajai Astana arī ir divas uzvaras. Tiesa, tās izcīnītas piecos mačos.

Kā ziņots, pagājušās sezonas LBL finālsērijā VEF Rīga ar rezultātu 4-1 uzvarēja Ventspils komandu, čempionu titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.

Savukārt VTB līgas regulārajā sezonā VEF Rīga ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala Himki vienībai.

VEF Rīga basketbolisti pērn spēkojās arī Eiropas kausā, kur spēja iekļūt 16 labāko komandu skaitā, tomēr izšķirošajā mačā par vietu ceturtdaļfinālā zaudēja Bilbao Uxue basketbolistiem no Spānijas.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601