23.11.2013. 18:55
Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" sestdien izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, savā laukumā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta mačā ar 74:59 (17:13, 24:10, 21:10, 12:26) apspēlējot Klaipēdas "Neptunas" komandu no Lietuvas.

Rezultatīvākais rīdzinieku rindās bija leģionārs Denjels Brauns, kuram 16 punkti un četras rezultatīvas piespēles. Tikmēr 13 punktus iemeta Artūrs Bērziņš, bet pa desmit guva leģionāri Kenans Bajramovičs un Deriks Nikss, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas.

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, ātri panākot 10:3 savā labā. Latvijas čempioni turpināja gana sekmīgi spēlēt arī ceturtdaļas turpinājumā, taču tās izskaņā Lietuvas klubam izdevās rezultāta starpību samazināt līdz četriem punktiem (13:17). Arī otrajā ceturtdaļā "VEF Rīga" turpināja spēlēt ļoti pārliecinoši, iegūstot desmit punktu pārsvaru (23:13), bet pēc tam pārsvars tika tikai palielināts - nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pirmā puslaika beigām tas sasniedza pat 16 punktus (33:17).

Turpinājumā "Neptunas" izdevās pāris punktus atgūt, taču "VEF Rīga" labi spēlēja aizsardzībā, vairākas reizes piespiežot pretiniekus kļūdīties, turklāt leģionārs Kenans Bajramovičs divas reizes pēc kārtas guva divus punktus ar sodu, panākot 41:23.

Labu sniegumu "VEF Rīga" turpināja rādīt labu spēli un atrauties no sāncenšiem. Ceturtās ceturtdaļas ievadā "VEF Rīga" spēja panākt vairāk nekā 30 punktu pārsvaru, neradot šaubas par uzvarētāja noteikšanu. Līdz ar to laukumā tika sūtīti tālākie rezervisti - Kristaps Pļavnieks un Viktors Iļjins.

Zīmīgi, ka šajā mačā Pļavnieks atzīmējās ar diviem gūtiem punktiem, kas viņam bija pirmie karjerā kādā no VTB līgas spēlēm.

Tikai spēles izskaņā "Neptunas" izdevās nedaudz zaudētos punktus atgūt, jo "Rīgas VEF" izskaņu aizvadīja ar tālākajiem rezervistiem.

Izcīnītais panākums ļāvis "VEF Rīga" iekļūt B apakšgrupas kopvērtējuma labāko sešu komandu pulkā, taču sīvākie konkurenti aizvadījuši par vienu vai diviem mačiem vairāk. Rīdzinieku kontā šobrīd trīs panākumi septiņās spēlēs.

Kā zināms, rīdziniekiem šī sezona pagaidām nav padevusies veiksmīga, taču nu ir izcīnītas divas uzvaras pēc kārtas - vispirms aizvadītajā nedēļā VTB Vienotās līgas mačā tika pārspēti Samāras "Krasnije kriļja" basketbolisti, bet šonedēļ izcīnīta uzvara arī ULEB Eiropas kausā - otrreiz pārspēta Maķedonijas spēcīgākā komanda Skopjes "Aerodrom" (75:70).

"VEF Rīga" šonedēļ oficiāli pārtrauca sadarbību ar lietuvieti Tomu Delininkaiti, kā arī neatbilstošā snieguma dēļ daļai basketbolistu iesaldētas algas.

Aizvadītajā nedēļā kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups izteicās, ka leģionāriem Denjelam Braunam un Entveinam Robinsonam katra spēle var būt kā pēdējā, jo pēdējo maču laikā sniegums no viņu puses nav bijis apmierinošs.

VTB Vienotās līgas regulārajā čempionātā katra komanda savā grupā aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

Kā ziņots, pagājušās sezonas LBL finālsērijā "VEF Rīga" ar rezultātu 4-1 uzvarēja "Ventspils" komandu, čempionu titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.

Savukārt VTB līgas regulārajā sezonā "VEF Rīga" ar 11 uzvarām 18 spēlēs izcīnīja ceturto vietu B grupā, bet izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 nācās piekāpties bijušā trenera Rima Kurtinaiša trenētajai Maskavas apgabala "Himki" vienībai.

"VEF Rīga" basketbolisti pērn spēkojās arī Eiropas kausā, kur spēja iekļūt 16 labāko komandu skaitā, tomēr izšķirošajā mačā par vietu ceturtdaļfinālā zaudēja Bilbao "Uxue" basketbolistiem no Spānijas.