22.03.2015. 18:48
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien savās mājās ar rezultātu 77:84 (18:22, 21:17, 17:21, 21:24) piekāpās turnīra vicelīderiem Maskavas apgabala «Himki» vienībai.

Abas komandas dueli iesāka punkts punktā, taču pirmās ceturtdaļas izskaņā «Himki» spēja panākt piecu punktu pārsvaru (20:15), taču rīdzinieki deficītu atspēlēja un otrā ceturkšņa ievadā izvirzījās vadībā ar 23:22.

Vadību abas vienības pārņēma pamīšus, taču pirmā puslaika izskaņā Maskavas apgabala vienība spēja gūt vairākus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 37:33. Tomēr rīdzinieki pēdējos uzbrukumus aizvadīja sekmīgi, panākot neizšķirtu 39:39.

Otrā puslaika sākumā rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 46:41, taču Maskavas apgabala komanda Latvijas komandu panāca un arī pārņēma vadību. «VEF Rīga» basketbolistiem arvien lielākas grūtības sagādāja turēties līdzi pretiniekiem, kuri mazāk nekā četras minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzījās vadībā ar 77:71.

A photo posted by vefriga (@vefriga) on Mar 22, 2015 at 9:16am PDT

Mājinieki pēdējās minūtēs centās saasināt spēles gaitu un noķert pretiniekus, taču tas neizdevās, kā rezultātā «Himki» izcīnīja uzvaru ne pārāk spriedzes pilnā galotnē.

«VEF Rīga» sastāvā ar 18 punktiem izcēlās Robs Loverijs, bet desmit pievienoja Kelvins Dorsijs Heriss. Savukārt pa astoņiem punktiem guva Ingus Jakovičs un Artūrs Strēlnieks.

Pēdējās astoņās VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta spēlēs «Himki» ir izcīnījuši septiņas uzvaras, vienīgo zaudējumu šajā laikā piedzīvojot 8.martā, kad izbraukumā ar 63:65 piekāpās Sanktpēterburgas «Zeņit». Tomēr nesen «Himki» divu spēļu summā pieveica «Zeņit» Eiropas kausa astotdaļfinālā.

Pirms šodienas mača šī komanda pēdējo spēli aizvadīja otrdien, kad Eiropas kausa turnīra ceturtdaļfināla pirmajā mačā ar 76:75 viesos pārspēja Spānijas vienību «Valencia Basket». Šajā mačā «Himki» rindās 27 punktus guva amerikāņu leģionārs Tairīss Raiss, kurš tika nosaukts par vienu no šīs kārtas vērtīgākajiem spēlētājiem.

Tāpat «Himki» vienība pirms mača ar «VEF Rīga» pagarināja līgumu ar komandas aizsargu Jegoru Vjalcevu un centra spēlētāju Ruslanu Patejevu.

«Himki» komandas galvenais treneris ir lietuvietis Rims Kurtinaitis, kurš iepriekš ilgstoši trenējis arī «VEF Rīga» vienību. Vienību salīdzinoši nesen pameta Francijas valstsvienības centrs Žofrē Loverņs, kurš pārcēlies uz okeāna otru pusi un nu jau spēlē Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Denveras «Nuggets», bet viņa vietā mēneša sākumā tika piesaistīts Spānijas valstsvienības uzbrucējs Viktors Klavers, kurš sezonas pirmo daļu pavadīja vienā no vadošajiem NBA klubiem Portlendas «Trail Blazers»

Ar 23 spēlēs izcīnītām desmit uzvarām «VEF Rīga» Vienotās līgas kopvērtējumā šobrīd atrodas astotajā vietā, turpinot cīņu par dalību izslēgšanas turnīrā, bet «Himki» ar 24 cīņās izcīnītu 21 uzvaru atrodas turnīra otrajā pozīcijā, cīnoties par pirmo vietu ar vienu no spēcīgākajām Eiropas vienībām Maskavas CSKA.