08.05.2015. 23:27
Jau sesto sezonu pēc kārtas «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālu piektdien sasniedza valsts vicečempioni «VEF Rīga», kas pusfinālā pārvarēja «Liepāja»/«Triobet» pretestību.

Pusfināla sērijas ceturtajā mačā «VEF Rīga» izbraukumā piektdien pārspēja pretiniekus ar 92:69 (21:22, 29:16, 21:15, 21:16), sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

Līdzīga cīņa starp abām komandām aizritēja vien pirmajā ceturtdaļā, ko sev par labu ar vienu punktu noslēdza mājinieki no Liepājas - 22:21. Tiesa, turpinājumā jau krietni veiksmīgāk spēlēja «VEF Rīga», pirmo puslaiku noslēdzot jau ar 12 punktu pārsvaru - 50:38. Cīņas gaitu «Liepāja»/«Triobet» nespēja mainīt otrajā puslaikā, turklāt tā gaitā rīdzinieki pamanījās pārsniegt ne tikai 20, bet arī pat 30 punktu pārsvaru, jo noslēdzošā ceturkšņa laikā mājinieki punktus nespēja gūt vairākas minūtes.

«VEF Rīga» sastāvā 24 punktus iemeta Jānis Timma, kuram arī 14 atlēkušās bumbas. Savukārt 20 punktus pievienoja Džeralds Robinsons. Tikmēr «Liepāja»/«Triobet» rindās 13 punktus iemeta Lauris Blaus, bet 12 guva Dveins Džonsons.

Līdz ar to «VEF Rīga» sezonu turpinās ar cīņu par zeltu, bet «Liepāja»/«Triobet» sacentīsies par bronzas medaļām.

Jau vēstīts, ka šīs sērijas pirmajā mačā pagājušajā ceturtdienā «VEF Rīga» basketbolisti Aizkrauklē bija pārāki vien pagarinājumā ar 73:68. Savukārt otrajā sērijas spēlē, lielisku sniegumu demonstrējot Jānim Timmam, rīdzinieki bija pārāki ar 83:70. Tomēr trešajā cīņā, kas norisinājās Kandavā, ar 64:59 pārāki bija liepājnieki.

«VEF Rīga» šosezon LBL regulāro čempionātu noslēdza otrajā vietā, desmit spēlēs tiekot pie astoņām uzvarām, kamēr «Liepāja»/«Triobet» ar 23 panākumiem 31 mačā bija trešā.

Kā regulārā čempionāta otrās vietas ieguvējiem «VEF Rīga» basketbolistiem nevajadzēja sacensties izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā, kamēr liepājnieki sērijā līdz trim panākumiem ar 3-0 pārspēja «Barons»/LDz vienību, pēc trīs gadu pārtraukuma sasniedzot LBL pusfinālu.

Šosezon abas vienības savā starpā regulārajā čempionātā bija tikušās vienu reizi, kad ar 95:87 pārāka bija «VEF Rīga» vienība.

Otrā pusfināla duelī «Jēkabpils» ceturtdien panāca neizšķirtu 2-2 pret pašreizējo valsts čempioni «Ventspils». Šīs sērijas piektā, izšķirošā, cīņa norisināsies sestdien Ventspilī.

Regulārajā čempionātā «VEF Rīga» ar «Ventspili» aizvadīja divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēja vienu apli izbraukumā. «Ventspils» vienība ar visām komandām izspēlēja divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentās četras reizes. Vietu kārtību noteica uzvarēto spēļu procents.