02.07.2014. 16:43
Basketbola klubs "VEF Rīga" pastiprinājis sastāvu ar 28 gadus veco un 2,17 metrus garo Senegālas centra spēlētāju Bamba Falu.

2013./2014.gada sezonā Bamba Fals kļuva par Igaunijas čempionu, spēlējot Tallinas "Kalev/Cramo" komandā. Eiropas kausa izcīņā desmit spēlēs Bamba Fals vidēji laukumā pavadītajās 25,3 minūtēs guva 10,0 punktus, izcīnīja 4,9 atlēkušās bumbas un bloķēja 1,6 pretinieku metienus. VTB Vienotajā līgā Fals piedalījās 18 spēlēs, vidēji 20,1 minūtē savācot 7,3 punktus, 4,5 atlēkušās bumbas un 0,8 bloķētus metienus. Igaunijas līgā basketbolists izgāja laukumā 33 spēlēs, kur vidēji mačā 16,0 minūtēs 7,1 punkts, 4,7 atlēkušās bumbas un 1,3 bloķēti metieni.

2012./2013.gada sezonā Fals, arī spēlējot "Kalev/Cramo", ar vidēji spēlē 2,4 bloķētiem pretinieku metieniem kļuva par visas VTB Vienotās līgas labāko spēlētāju šajā kategorijā.

"Kalev/Cramo" vienībā Fals pavadījis iepriekšējās trīs sezonas, kuru laikā dažādu turnīru ietvaros vairākas reizes spēlējis arī pret "VEF Rīga" komandu. Savas basketbolista karjeras laikā Fals vēl pa vienam gadam spēlējis Izraēlā un NBA Attīstības līgā, kā arī četras sezonas pārstāvējis NCAA 1.divīzijā spēlējošo "Southern Methodist" universitāti.

"Esam piesaistījuši spēlētāju, kura kvalitāte atbilst attiecīgi mūsu prasībām un iespējām. Bamba Fals ir enerģisks, uz aizsardzību tendēts centrs, kurš darbojas ar lielu pašatdevi un labi cīnās par atlēkušajām bumbām," par "VEF Rīga" jaunieguvumu izsakās komandas galvenais treneris Nikolajs Mazurs. "Bamba Fals ir arī savam augumam neraksturīgi kustīgs centrs, kas ļauj viņam sekmīgi darboties aizsardzībā pret "pick and roll" sadarbībām. Bambas klātbūtne un prasme bloķēt metienus aizsardzībā palīdzēs arī mūsu ārējās līnijas spēlētājiem. Rēķināmies ar šo spēlētāju kā mūsu komandas pamatcentru."

Mazurs par komandas galveno treneri kļuva tikai nesen, un pirms Fala piesaistīšanas viņa rīcībā bija desmit spēlētāji - Artūrs Bērziņš, Artūrs Strēlnieks, Jānis Bērziņš, Viktors Iļjins, Ingus Jakovičs, kā arī Dāvis Geks, Kristaps Pļavnieks, Anžejs Pasečņiks, Ivars Žvīgurs un Rodions Kurucs.

Izmantotie resursi:VEF Rīga - VEF RīgaAlksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties